שתף קטע נבחר

ברק לסיעה: באופוזיציה נהיה גלגל חמישי לקדימה

ישיבת סיעת העבודה סערה כשמנהיג המפלגה ניסה לשכנע את חבריו כי ייתכן שעדיף להצטרף לממשלה. השר בן אליעזר התנגד לכניסה לממשלת נתניהו, אך טען כי כמה מחברי הסיעה משליטים "טרור מחשבתי" נגד כל המעוניינים להצטרף

מסע השכנוע של אהוד ברק: בישיבת הסיעה בכנסת אחר הצהריים (ב') ניסה יושב ראש העבודה לשדל את חברי מפלגתו שלא לפסול מראש כניסה לממשלה בראשות בנימין נתניהו. ברק אף הזהיר את חברי סיעתו כי החלטת קדימה לשבת באופוזיציה תהפוך את העבודה ל"גלגל חמישי".

 

שר הביטחון טען כי "יש לחצים מאנשי משק בכירים, אנשי צבא ושופטים שרוצים שנהיה בקואליציה. אף אחד לא אמר שאופוזיציה טובה יותר מקואליציה וצריך לקחת בחשבון שאם קדימה תהיה באופוזיציה - נהיה גלגל חמישי". 


לחץ למען קואליציה. ברק בישיבת הסיעה (צילום: גיל יוחנן)

 

השר היוצא בנימין בן-אליעזר ניצל את ההזדמנות כדי לתקוף את חבריו, שמנהלים לטענתו "טרור מחשבתי" על רקע הדילמה האם להיכנס לממשלה.

"25 שנים אני במפלגה ולא ראיתי דבר כזה, בקצב הנוכחי נגיע לארבעה מנדטים".

 

בן אליעזר הדגיש כי הוא אינו תומך בכניסה לממשלה: "גם אם נרצה, אין לנו דרך להיכנס לממשלה, כי מפלגתו של יצחק רבין לא יכולה לשבת עם מפלגתו של מרזל ובן-גביר. בנוסף, אנו שומעים כל יום על התביעות החדשות של ליברמן ואני בטוח שהן ימולאו כולן. אני בטוח שאילו נתניהו באמת היה רוצה לדאוג ללאום כפי שהוא אומר, הוא היה מבין שיש פתרון אחד ויחידי - קואליציה של קדימה, העבודה, הליכוד ואולי גם ש"ס. אולם מצב כזה לא קיים"

 

שר התשתיות שיבח את התנהלות מפלגת השלטון היוצאת. "בסיעת קדימה כולם רוצים להיכנס לממשלה, אבל אף אחד לא מעז לפצות את הפה. מנהיגת המפלגה מדברת ובזה זה נגמר. בפנים יש ויכוחים, אך בחוץ יש פה אחד.

בקצב הזה, אנחנו נהיה אופוזיציה בתוך אופוזיציה בתוך אופוזיציה. אפשר ללכת לאופוזיציה רק עם ערבות הדדית, עבודה ביחד כמשפחה ועם זכות להגיד דעה, אז אולי יהיה אפשר לצמוח".

 

עוד אמר בן אליעזר: "בקצב ההתנהלות של הימים האחרונים, אנחנו נגיע גם לארבעה מנדטים. אני מציע לכולכם לזכור שאנחנו רק 13 מבין מאות אלפים שהצביעו מפלגת העבודה. אנחנו לא אדוני הארץ, אנחנו משרתים של מפלגה. זכורים לי הפעמים שרבין היה אומר לחברי כנסת סוררים 'אם לא מוצא חן בעיניכם, הנה הדלת'. כך גם ראוי שברק יעשה אם למישהו לא מתאים להיות כאן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאותת קואליציה. ברק
צילום: AFP
טרור מחשבתי. בן אליעזר
צילום: AFP
כשהיו"ר מדברת, הח"כים שותקים
צילום: רויטרס
מומלצים