שתף קטע נבחר

קריית-גת: בניין העירייה נהרס - צה"ל הטמין בובות

בעקבות שריפה שפגעה קשות בעיריית קריית-גת לפני כשלוש שנים הוחלט להרוס את הבניין. בפיקוד העורף ניצלו את ההזדמנות ובין ההריסות הם יערכו תרגיל חילוץ

בפיקוד העורף לא מפספסים הזדמנויות כדי להתאמן: בימים אלה נהרס קומפלקס ענק במרכז קריית-גת, הכולל בתוכו מבני ציבור ובראשם בניין העירייה שנבנה לפני יותר מ-50 שנה. בפעולות ההריסה משתתפים עשרות דחפורי ענק וכלים כבדים, אולם במקביל מנצל פיקוד העורף את ההריסה המאסיבית כדי לתרגל פינוי בתרחישים של רעידת אדמה וקריסת מבנים.

 

בבניינים שנהרסים, ובהם גם בית התרבות הישן והקולנוע הישן, הוטמנו בובות דמה. באמצע החודש יערך תרגיל ענק, בו ישתתפו 900 חיילי פיקוד העורף שינסו לאתר בין ההריסות את הבובות.


הבובות של פיקוד העורף (צילום: צפריר אביוב)

 

בקריית-גת הוחלט להרוס את בניין העירייה, לאחר שלפני כשלוש שנים עלה באש אחד המשרדים בבניין וכתוצאה מכך נגרם נזק כבד לבניין.

 העירייה העבירה את משרדיה לבנייני המתנ"ס העירוני. במועצת העיר התקיימו דיונים האם לשפץ את הבניין מכספי הביטוח שהגיעו לעירייה או להרוס אותו ולבנות מבנה חדש במקומו. בסופו של דבר התקבלה ההחלטה להרוס את הבניין.

 

בזמן שהתקדמו הדיונים בעירייה על הריסה ובנייה מחדש הצטרפו ליוזמה גם בעלי הקולנוע שעמד שומם בעיר במשך כ-20 שנה. בין בניין העירייה לקולנוע נמצא היכל התרבות הישן, ובו כמה ממשרדי העירייה - שגם אותו הוחלט להרוס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בניין העירייה לפני
צילום: צפריר אביוב
בניין העירייה אחרי
צילום: צפריר אביוב
מכינים את הבובות
צילום: צפריר אביוב
מומלצים