שתף קטע נבחר

הראל - חברת הביטוח המועדפת על הסוכנים

סקר לשכת סוכני הביטוח מעלה כי מבין בתי ההשקעות זוכה דש למקום הראשון. את שביעות הרצון הנמוכה ביותר קיבלה כלל ביטוח. כלל: "נמצאים בעיצומו של תהליך שיפור השירות לסוכנים ולמבוטחים"

חברת הביטוח הראל היא החברה המועדפת על סוכני הביטוח, כך עולה מסקר לשכת סוכני הביטוח שפורסם היום (ג').

 

בסקר נבדקה מידת שביעות הרצון של הסוכנים מרמת השירות הניתן להם על ידי חברות הביטוח ובתי ההשקעות בביטוח חיים ובפנסיה. בשקלול כל קטגוריות השירות נמצא כי הראל זכתה למידת שביעות הרצון הגבוהה ביותר בקרב חברות הביטוח. מבין בתי ההשקעות זכה בית ההשקעות דש לציון הגבוהה ביותר.

 

הסקר שנערך באמצעות מכון המחקר "סמית", ביקש לדרג את חברות הביטוח ובתי ההשקעות על פי שביעות רצון הסוכנים העובדים עמם בתחומי ביטוח החיים והחיסכון הפנסיוני. הסקר כלל התייחסות לשש קטגוריות מרכזיות: ביצוע שינויים, טיפול בתביעות, גמישות בקבלת המבוטח לביטוח, מהירות הטיפול, זמינות החברה וקליטת פרמיות והנהלת חשבונות.

 

ממצאי הסקר מגלים כי רובם המכריע של הסוכנים, כ-90%, עובדים עם אותה חברת ביטוח הן בתחום ביטוח החיים והן בתחום הפנסיוני. כן נמצא כי רוב רובם של הסוכנים עובדים בתחומי ביטוח החיים והפנסיה עם החברות הגדולות.

 

כך, 23% מכלל סוכני הביטוח עובדים עם "כלל ביטוח", 22% מהסוכנים עם "הראל" ו-21% מהסוכנים עם "מגדל". "מנורה מבטחים" ו"הפניקס" תופסות כל אחת נתח של 14% מציבור הסוכנים. עם חברות הביטוח הקטנות והבינוניות עובדים מספר קטן יחסית של סוכנים.

 

את הדירוג הנמוך ביותר מבין החברות שנבדקו קיבלה כלל ביטוח. בחברה אמרו בתגובה כי "העובדה כי כלל ביטוח היא חברת הביטוח עימה עובדים אחוז הסוכנים הגבוה ביותר מעידה כי הסוכנים רואים בכלל ביטוח חברה מובילה ומקצועית. החברה נמצאת בעיצומו של תהליך שיפור השירות לסוכנים ולמבוטחים".

 

מסקר לשכת סוכני הביטוח עולה עוד כי רק רבע מכלל סוכני הביטוח (24%) עובדים עם בתי השקעות או גופים פיננסים אחרים. כן עולה מהסקר כי רוב הסוכנים עובדים עם ארבעה בתי השקעות מרכזיים: ד"ש השקעות, פסגות, אקסלנס נשואה וכלל פיננסים בטוחה - בית ההשקעות עמו עובדים מספר הסוכנים הגדול ביותר (21%).

 

שאר בתי ההשקעות, ביניהם אינפיניטי, הראל פיננסים ואלטשולר שחם, תופסים חלקים יחסיים קטנים של סוכנים העובדים עמם, פחות מ-10% כל אחד. כן נמצא כי מידת שביעות רצון סוכני ביטוח החיים והפנסיה מהשירות הניתן להם על ידי בתי ההשקעות גבוהה משמעותית ממידת שביעות רצונם משירות חברות הביטוח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
רק רבע מהסוכנים עובדים עם בתי ההשקעות
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים