שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סעודיה לערבים: התייצבו מול "האתגר האיראני"
  "כדי להביא לפיוס בין הערבים, אנו זקוקים לחזון משותף בשאלות הנוגעות לביטחון הערבי כדי להתמודד עם האתגר האיראני", אמר שר החוץ הסעודי בכינוס הליגה הערבית בקהיר. הוא הוסיף כי תוכנית הגרעין האיראנית משפיעה על ביטחון מדינות המפרץ

  מדינות ערביות מציבות חזית נגד איראן? שר החוץ הסעודי, הנסיך סעוד אל-פייסל, קרא בצהריים (יום ג') לשרי החוץ של מדינות ערב להתייצב מול "האתגר האיראני".

   

  בפתח כינוס הליגה הערבית בקהיר, אמר אל-פייסל: "כדי להביא לפיוס בין

  הערבים, אנו זקוקים לחזון משותף בשאלות הנוגעות לביטחון הערבי כדי להתמודד עם האתגר האיראני".  

   

  אל-פייסל אמר כי "האתגר האיראני" הוא תוכנית הגרעין האיראנית המשפיעה על ביטחון מדינות המפרץ וכן מתבטאת בהתערבות בענייני עיראק, לבנון ופלסטין. השר הסעודי קרא לערבים להתגבר על מחלוקותיהם ואמר כי שיפור משמעותי התרחש לאחרונה ביחסים הערביים - כולל המגעים החיוביים בין סעודיה וסוריה.

   

  השר הסעודי בירך על המאמצים שמשקיעה מצרים במטרה לפייס בין הפלסטינים, והביע את תקוותו כי מאמצים אלה יגיעו להסכם שישיב את האחדות הפלסטינית.

  הוא קרא להקמת ממשלת אחדות פלסטינית שתייצג את כל הפלסטינים ותכפה על כל הצדדים בעולם להכיר בה ולעבוד עמה.  

   

  אין זו הפעם הראשונה שמדינה ערבית מתבטאת מול איראן. בסוף חודש ינוארהאשים שר החוץ המצרי את איראן כי פעלה בשיתוף פעולה עם חמאס וחיזבאללה במהלך הלחימה בעזה כדי לעורר קונפליקט במזרח התיכון. "הם פועלים על פי האינטרסים של איראן, המנסה לחמוק מלחץ בינלאומי בנוגע לגרעין", טען.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים