שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  השנה בתיאטרונטו - גם הצגות לילדים

  פסטיבל המונודרמות מציע השנה מגוון גדול יותר של הצגות תחרות, ביניהן עיבוד יידי ל"לנסקי" בבימויו של יואל זילברג, "יונתן" של הלן קיי ועוד

  פסטיבל התיאטרונטו מציע השנה לראשונה, לצד התחרות המרכזית, גם תחרות הצגות יחיד לילדים. עקב ההיצע העצום יתמודדו השנה בתחרות המונודרמות המרכזית 10 הצגות, ביניהן גם העיבוד היידי למונודרמה "לנסקי", מאת ריצ'רד קרוולין וג'ו בולוניה, בבימויו של יואל זילברג ובכיכובו של יעקב בודו. לצד שחקנים מוכרים כמו גיל אלון, אבי גרייניק ואורן ידגאר, עבור מרבית השחקנים השנה מדובר בפוקוס מרכזי ראשון.

   

  בין הצגות השנה ניתן למצוא את "יונתן", מאת העיתונאית הלן קיי ובבימויה. בהצגה זו משחקת דון נדל אישה כבת שבעים שמוצאת תינוק בן חודשיים שננטש במרפסת ביתה, ומגדלת אותו כנכדה מבלי לדווח לאיש, עד שזה נלקח ממנה על ידי הרשויות; "הבן של יעקוב" מאת גליה בארי העוסק בפרשיית ילדי הגזזת שזעזעה בעבר את ישראל. בהצגה, שביימה שרית וינו אלעד, משחק ליאור זוהר.

   

  "אורפיאוס במטרו" של תיאטרון מלנקי מבוסס על שני סיפורים מאת חוליו קורטסאר שעובדו לבמה על ידי הבמאי איגור ברזין. בהצגה משחק אורן ידגאר איש בודד ללא שם ובלי עבר שמחפש במטרו את אהבת חייו.

   

  עוד הצגות הן "חרדת טיסה" מאת אירית וגידי פלד. במרכז ההצגה מרדף סוריאליסטי בשדה התעופה אחרי נוסע המסרב לעלות לטיסה. את ההצגה ביימה יעל כהן ומשחק בה אבי גרייניק; "כפיונת שטיינברג" מאת לי הול הוא מחזה על ילדה אוטיסטית, שמאפשר הצצה מלאת הומור לסיפור חיים מורכב. את ההצגה ביימה אביבית שקד ומשחקת בה מאיה דומן.

   

  "לולו – הרפתקה באשוויץ", הוא מופע ליצנות של נערה באושוויץ. את ההצגה, המבוססת על סיפור אמיתי, כתבו במשותף הבמאי שלומי גולן והשחקנית קארין קורט; "קברניט העץ" מאת בוב זאבי מתרחשת בחדר ההמתנה לקראת ראיון עבודה. בהצגה, שביימה פאניה גרינשפון, משחק נהד בשיר.

   

  הצגות נוספות הן "הלילה על גבול היערות" מאת ברנאר מארי קולטס: מחזה על צעיר צפון אפריקני שמחפש להיטמע בצרפת המנוכרת. בהצגה שביים ג'ואג' מיטינאנו משחק גילי אמיתי, שחוזר אחרי שנים ארוכות לבמה; "מיסטר סי", היא דרמה אינטראקטיבית שכתב, ביים ומשחק בה גיל אלון. במרכזה האיש הראשון ששוכפל גנטית והגיע לגיל העמידה.

   

  בתחרות התיאטרונטו לילדים יתמודדו 5 הפקות לגילאים  3-12. ההצגות הנבחרות הן "רקפת לא משתפת" מאת ובביצוע יעל נביא; "צלילי הלב" שכתבה ומשחקת בה חמוטל בן זאב עפרון, על פי סיפור של יעל גזית שקד. בימוי - ליאת בן שושן; "מלך החסידות" בביצוע דניאל קולבן ובבימוי שירה שטרן; "הקרב הראשון בנחל קשישון" מאת אפרים סידון. בהצגה, שביים מאור זגורי, משחקת מסקי שיברו; "ממלכת השוקולד של תותי" מאת ובביצוע חרות אשכנזי. את ההצגה ביים יניב חיים.

   

  כמדי שנה יארח הפסטיבל הצגות יחיד רצות והן בכורות. בין ההצגות האורחות שישתתפו: "לרקוד

  עם אבא", הפקה של המדיטק למחזה של איציק ויינגרטן בבימויו של משה קפטן ובביצוע השחקן זהר שטראוס; גבי אלדור תציג את "הכדור השישי", תיאטרון קריאה בהפקת התיאטרון הערבי-עברי ביפו; תיאטרון הקרון יציג את "נקודת אור", מחזה מאת פטריסיה אודונובן שמספר את סיפורו של לואי ברייל.

   

  אורח נוסף, במידה וישתחרר מכבלי "האח הגדול VIP", יהיה מנחם בן בהרצאה/שיחה/מופע יחיד/וידוי רוחני שכותרתו "מנחם בן מוכיח שיש אלוהים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בודו. ישחק בעיבוד ל"לנסקי"
  צילום: אביגיל עוזי
  לאתר ההטבות
  מומלצים