שתף קטע נבחר

מפקד חיל הים: ביליתי במועדון חשפנות, מתנצל

אחרי שנודע על הבילוי של האלוף אלי מרום, הוא הביע חרטה: "פעלתי בניגוד למצופה". הרמטכ"ל העיר לו. קצינים בכירים הזכירו: בעבר נענשו גם מפקדים זוטרים על חריגה מהנורמות

המבוכה הגדולה של מפקד חיל הים: אחרי שנודע כי האלוף אלי מרום (צ'ייני) בילה אמש (יום ב') במועדון חשפנות, מפקד חיל הים הביע חרטה במכתב לרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי. הרמטכ"ל העיר לו.

 

במהלך היום העביר מפקד חיל הים דיווח לרמטכ"ל על כך ששהה במועדון חשפניות בתל אביב. האלוף מרום ציין במכתב  כי הוא מודע לכך שהאירוע אינו עולה בקנה אחד עם הערכים של קצין במעמדו, והוסיף כי מדובר במעידה חד פעמית עליה הוא מביע חרטה. הקצין הבכיר התנצל גם בפני הרמטכ"ל על הנזק שגורמת הפרשה לצבא. הרמטכ"ל רשם לפניו את הסבריו של הקצין והעיר לו על האירוע. 

 

הפרשה הפכה לשיחת היום בצה"ל, וגרמה למבוכה רבה בקרב קצינים בכירים. לא מעטים מהם מתחו ביקורת על מפקד חיל הים, ציינו כי יש במקרה "טעם לפגם" וכינו את הבילוי "החלטה שאינה מוסרית ואינה מתאימה לקצין הנמנה עם חברי המטה הכללי".

 

קצינים אחרים ציינו כי בעבר נענשו מפקדים זוטרים יותר בגין מעשים שאינם עולים בקנה אחד עם הנורמות.

 "אלוף בצבא אמור להוות דוגמה אישית ומופת. כאשר הוא עושה דבר כזה הוא שומט את הקרקע ואת הלגיטימציה שלו לפעול נגד פקודיו בנושאים של ערכים ומשמעת, ועדיף שהארוע הזה לא היה מתרחש", אמרו.

 

גורמים בצה"ל ציינו כי קציני צה"ל, וגם הבכירים שבהם, לצד תפקידם בצבא ופעילותיהם סביב השעון - הם גם אנשים פרטיים ומותר להם לבות בזמנם החופשי כרצונם. עם זאת, הודו הגורמים כי יש "תחושה לא נעימה" מהבילוי הפומבי שבחר האלוף מרום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
האלוף מרום. מתחרט
צילום: דובר צה"ל
מומלצים