שתף קטע נבחר

רשת ברכת השם נסגרה, 60 עובדים פוטרו

רשת השיווק הגלילית, שמכרה מוצרים בזול לציבור החרדי ולשכבות החלשות, נסגרה. אחד המנהלים: "הספקים נכנסו לסניף ולקחו סחורה. בעל הרשת שלח מישהו שהודיע שהרשת נסגרה ונעלם. העובדים לא קיבלו שכר"

קרבן נוסף של המשבר הכלכלי, או הסתבכות עסקית? רשת השיווק ברכת השם קרסה ונסגרה, ו-60 העובדים שהעסיקה פוטרו.

 

 

מדובר ברשת כשרה למהדרין שהחזיקה שלושה סניפים בגליל העליון - בצפת, בחצור הגלילית ובמושב אור הגנוז שלמרגלות הר מירון, ומכרה מוצרים במחירים זולים מאוד לתושבי האזור, חרדים וגם לקוחות שאינם חרדים מהשכבות החלשות. מנהלים ועובדים ברשת טוענים כי בעל הרשת, אבי סופר, נקלע לחובות של מיליוני שקלים לספקים, ונעלם לפני כעשרה ימים. את תגובתו של סופר לא ניתן היה להשיג.

 

"היינו רשת שמכרה במחירים זולים מאוד וזה היה שירות חשוב לאנשים כאן, בעיקר לעניים", סיפר ל-ynet מנהל הסניף בחצור הגלילית, דוד ברויינר, "חלק מהירקות נמכרו אצלנו בשקל לקילו. אין לי מושג מה קרה, וכל מה שאני יודע זה שבעל הבית לא שילם לכל מיני אנשים, בעיקר לספקים, והפך להיות חדל פירעון. הספקים התחילו להגיע לחנות, ולקחת סחורה. לפני עשרה ימים הגיע איש מטעם בעל הבית, אמר שהרשת סגורה ולקח את המפתח. מאז אף אחד לא שמע ממנו".

 

"הדבר הכי חמור הוא שאנחנו חייבים אלפי שקלים של שכר לעובדים. הסניף שלי העסיק יותר מ-20 עובדים, שלא קיבלו שכר בחודש הקודם. זה חוב של יותר מ-35 אלף שקלים. מאיפה אני אשלם את זה? מי ישלם להם? מה הם יעשו?". יצויין, כי מדובר בעובדים שלא היו מאוגדים בהסתדרות ובניגוד למרבית העובדים במפעלים, לא נהנו משום הגנה סוציאלית. 

 

חגי עינב השתתף בהכנת הידיעה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוד הכהן
חצור הגלילית: הסופר החרדי נסגר (צילום אילוסטרציה)
צילום: דוד הכהן
מומלצים