שתף קטע נבחר

יגאל עמיר יערער לעליון על שלילת שיחות טלפון

ההגבלה הוטלה על רוצח ראש הממשלה כעונש על ראיון שקיים מהכלא לפני כמה חודשים. טוען: גם מרואן ברגותי, מאיר אברג'יל ופליקס חלפון התראיינו וקיבלו עונשים קלים יותר

יגאל עמיר ממשיך להעסיק את מערכת המשפט: רוצח ראש הממשלה הגיש היום (ד') בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון כנגד החלטת בית המשפט המחוזי בבאר שבע שלא לאפשר לו לדבר בטלפון - הגבלה שהוטלה עליו כעונש בעקבות ראיון שערך עם התקשורת לפני כמה חודשים.

 

מהבקשה, שהוגשה באמצעות עו"ד עדי קידר, עולה כי בעקבות הראיון, הועבר עמיר מכלא רימונים לכלא רמון,

שם נשפט לעונש מינהלי בן חצי שנה, שכלל שלילת הטבות כדוגמת ביקורים, התייחדות, שימוש במכשירי חשמל ודיבור בטלפון. בעקבות עונשים אלו הגיש עמיר עתירה לבית המשפט בבאר שבע. שם, על פי טענתו, קבע בית המשפט כי כל העונשים צריכים להתבטל, למעט האיסור לשימוש בטלפון.

 

עמיר טוען כי כבר למעלה משש שנים לא חל עליו שום איסור לשוחח עם אנשים, והוא לא עבר כל עבירה כאשר שוחח עם עיתונאית. לדבריו, קיים עמה שיחה רגילה, והבהיר כי אין מדובר בראיון.

 

נקודה נוספת שמעלה עמיר נוגעת למסמכים שהציג הכלא בדיון בבית המשפט בבאר שבע, שבהם מופיעה חתימתו של עמיר על הצהרה כי קיים ראיון טלפוני מהכלא. עמיר

טוען כי חתימתו על המסמכים זויפה. בעתירה הוא חוזר ומדגיש כי בהליך שניהל שירות בתי הסוהר התגלו פגמים רבים, הכוללים בין היתר זיופים, וכי השב"ס נהג כלפיו בחוסר ניקיון כפיים ואף התעלם מהחלטות שיפוטיות שניתנו כחוק.

 

לבסוף טוען עמיר כי בית המשפט המחוזי טעה בכך שקיבל את עמדת השב"ס בנוגע לאיסור לדבר בטלפון, וכי במקרים אחרים של אסירים שדיברו בטלפון והתראיינו לעיתונאים הוטלו עונשים קלים בלבד, בעוד עליו הוטל עונש כבד. עמיר טוען, למשל, כי מרואן ברגותי התראיין ונשפט לחמישה ימי בידוד ואיסור ביקורים של חודש, מאיר אברג'ל התראיין ונשפט לשלושה חודשי שלילת טלפונים בלבד, ופליקס חלפון התראיין ונשפט למספר ימי בידוד ושלילת חופשה בלבד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
יגאל עמיר. "השב"ס נהג בחוסר ניקיון כפיים"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים