שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שרה מהלב

  חמש שנים אחרי הקאמבק הקודם ובתום מסע רוחני שהסתיים בחזרה בתשובה, אתי אנקרי חוזרת עם אלבום המבוסס על שיריו של רבי יהודה הלוי. קבלו את הסינגל הראשון מתוכו, "בכל ליבי"

  חמש שנים חלפו מאז אתי אנקרי שרה "יש כמוני מיליונים". הזמרת שבתחילת שנות ה-90 היתה למעין עוף מוזר עם "לך תתרגל איתה" עשתה אז, ב-2004, קאמבק מוצלח. עכשיו הגיע הזמן לאחד נוסף - אבל אנקרי, למי שלא יודע, נמצאת היום במקום אחר.

   

  בשנים האחרונות הזמרת התקרבה ליהדות וחזרה בתשובה. בעקבות הדרך החדשה, היא החליטה לקחת גם את המוזיקה שלה לכיוון דומה. בחודשים הקרובים היא תוציא אלבום שכולו מבוסס על טקסטים של רבי יהודה הלוי, עם לחנים שלה. היום היא מוציאה את הסינגל הראשון, "בכל ליבי", וכאן תוכלו להאזין לו בבכורה.

   

  החיבור לטקסטים של יהודה הלוי התחיל אצל אנקרי עוד בשנה שעברה, כשהעלתה את המופע עם שיריו בפסטיבל העוד השנתי. עכשיו היא החליטה לשלב את היצירות החדשות באלבום, אותו הפיק פטריק סבג. "מי שיקשיב לאלבום הראשון שלי יוכל לזהות את הקשר שלי עם היהדות שהיה כבר אז", מספרת אנקרי על הדרך החדשה. "החוויה וההתעסקות עם חומר כזה, וזה באמת חומר מאוד עמוק, גרמה לי לחוש שהיא מאוד מעשירה אותי ומוציאה ממני משהו קצת אחר כיוצרת".

   

  איך את מסבירה את הטרנד היהודי במוזיקה? כמו מאיר בנאי, אהוד בנאי, שולי רנד ודוד ד'אור, שפנו למקומות האלה? 

   

  "אתה יודע, היו לי שיחות עם אמנים אחרים שמתעסקים עם טקסטים כאלה, טקסטים מהמקורות והם לאו דווקא היו אמנים שמתעמקים בתשובה. הם פשוט סיפרו שהם מוקסמים מהיצירות האלה ושמהמילים אתה מרגיש עונג".

   

  מלבד הבחירה בשירים ובטקסטים, איך עוד חייך החדשים השפיעו על המוזיקה שלך?

   

  "קשה להגיד אם הדברים הם אחרת מפעם. אני מתארת לעצמי שבכל דרך שהייתי בוחרת, הייתי גם משתנה. אדם יוצא להליכה בחייו והיצירה היא ההשתקפות של ההתבוננות שלו בסביבה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אנקרי. הקשר עם היהדות היה שם תמיד
  צילום: אסנת רום
  לאתר ההטבות
  מומלצים