שתף קטע נבחר

חברת פלקסטרוניקס מפטרת 200 עובדים

החברה, המבצעת עבודות מיקור חוץ לחברות אלקטרוניקה והיי-טק, מפטרת השבוע עובדים במגדל העמק ובאופקים

חברת פלקסטרוניקס ישראל מפטרת השבוע כ-200 עובדים במפעליה במגדל העמק ובאופקים. פלקסטרוניקס, העוסקת בביצוע עבודות מיקור חוץ לחברות היי-טק ואלקטרוניקה, מעסיקה בישראל כ-2,600 עובדים.

 

מכת פיטורים במשק - סיקור מיוחד

 

מהחברה נמסר היום: "חברת פלקסטרוניקס ישראל מפטרת בשני אתריה אשר במגדל העמק ואופקים. הפיטורים בחברה נובעים מהצורך להתאים את תפוקות החברה לנעשה בשווקים".

 

ל"כלכליסט" נודע, כי פיטוריהם של 200 מעובדי החברה הקבועים שבוצעו בימים האחרונים, מצטרפים לפיטורים של 200 עובדי קבלן שהחברה ביצעה לאחרונה.

 

בחודש אפריל אשתקד רכשה פלקסטרוניקס מחברת ECI את המפעל באופקים, שהעסיק כ-200 עובדים שפוטרו מ-ECI. רבים מהעובדים המפוטרים השבוע הם עובדי ECI לשעבר.

 

בחודשים האחרונים פורסמו מספר דיווחים על פיטורים צפויים בפלקסטרוניקס. במקביל, נמסר מהחברה כי היא האיצה את תהליך קליטת העובדים במפעל באופקים. הסיבה לגיוסים נעוצה דווקא במשבר הכלכלי: החברות הגדולות מצמצמות פעילות ומפטרות עובדים, ומוציאות עבודה לחברות מיקור חוץ, כמו פלקסטרוניקס.

 

"הודיעו לנו היום בבוקר שאנחנו מפוטרים", סיפרה ל-ynet ירדנה נגאוקר, בת 35 מרמלה. נגאוקר עובדת כבר 16 שנה במפעל, ונוסעת מדי בוקר הלוך-חזור מרמלה לאופקים. זאת לאחר שמפעל החברה בפתח תקווה נסגר.

 

"הם הודיעו לנו מהיום להיום. יש לי שלושה ילדים. אני נוסעת לפה כל יום בשביל הפרנסה. עכשיו צריך להתאושש ולהתחיל לחפש. נקווה שהמצב בשוק ישתפר", סיפרה.

 

בהכנת הכתבה השתתפו מאיר אורבך ומיקי פלד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הודיעו לנו מהיום להיום", אומרים העובדים
צילום: הרצל יוסף
מומלצים