שתף קטע נבחר

הערכות: כתב אישום חמור נגד קצב תוך ימים

על פי ההערכות, היועץ המשפטי לממשלה יודיע בימים הקרובים על הגשת כתב אישום נגד הנשיא קצב בגין עבירות מין חמורות נגד א' ממשרד התיירות. גורמים בפרקליטות: זו גירסה מול גירסה, ומזוז סבור שבית המשפט צריך לקבוע לאיזו מהן להאמין

כתב אישום בעבירות מין חמורות תוך ימים: ההחלטה בפרשת הנשיא לשעבר משה קצב צפויה להתקבל בימים הקרובים. על-פי הערכות - היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, יחליט להגיש נגד קצב כתב אישום בגין עבירות מין חמורות בפרשת א' ממשרד התיירות.

 

בימים האחרונים נערכים דיונים סופיים לקראת ההחלטה הצפויה, והצוות המטפל בפרשה מקיים בהם הערכות מצב באשר לראיות והעדויות בתיק.

 במהלך השבועות האחרונים בדק הצוות כל ראיה וראיה, ואף ערך סימולציות באשר למשקלן של הראיות בבית המשפט.

 

היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה, משה לדור, עדיין איתנים ככל הנראה בדעתם כי יש להגיש כתב אישום נגד קצב ולהביא את התיק להכרעת בית המשפט, וזאת למרות הקשיים הקיימים בו.

 

כפי שפורסם בעבר, הצוות המלווה את התיק - עורכי הדין רונית עמיאל ונסים מרום - סבור כי יש קשיים רבים ומהותיים בחומר הראיות. למרות הקשיים האלה, השניים לא הביעו התנגדות להבאת התיק בפני בית המשפט, ולא קבעו בצורה חד משמעית כי אין להגיש כתב אישום בפרשה.

 

גם פרקליט המדינה הגדיר את תיק קצב "בעייתי וגבולי", ואף הצהיר בשבוע שעבר כי הוא מקווה שההחלטה בנושא תתקבל בקרוב. גורמים בפרקליטות אמרו כי בתיקים של עבירות מין קיים על פי רוב מצב של גירסה מול גירסה, ובית המשפט הוא זה שקובע לאיזו מהן להאמין.

 "גם בתיק זה יש את גירסת א' ממשרד התיירות ומולה גירסתו של קצב, ונראה שמזוז סבור כי בית המשפט הוא זה שצריך לקבוע לאיזו גירסה להאמין", אמרו הגורמים.

 

בשבוע שעבר התייחס פרקליט המדינה לביקורת על עיכוב ההחלטה בתיק, ואמר כי לאחר שתתקבל ההחלטה, תבדוק הפרקליטות את ההתנהלות בתיק קצב. דובר משרד המשפטים, משה כהן, הבהיר כי "טרם התקבלה החלטה בפרשת קצב, וכל עמדה של מי מהמעורבים היא בגדר ספקולציה בלבד. כשתתקבל החלטה, תפורסם הודעה מסודרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
הנשיא לשעבר קצב. האישום בדרך?
צילום: ערוץ 2
מומלצים