שתף קטע נבחר

ישי אחרי הפגישה עם הליכוד: לא הגענו להסכמות

בש"ס קיוו להתחיל בניסוח ההסכם הקואליציוני עם הליכוד כבר היום. למרות שהגיעו להבנות בחלק מהנושאים, חוסר ההסכמה בעניין ברית הזוגיות, מעכב את גיבוש ההסכם בין הצדדים

גורמים בש"ס סיפרו היום (ה') על עיכוב בניסוח הטיוטה להסכם עם הליכוד על הצטרפותה של ש"ס לממשלה, בשל מחלוקות בין הצדדים. יו"ר ש"ס, אלי ישי, הביע תקווה כי במהלך השבוע הבא יוחלפו טיוטות ראשונות להסכם. ישי הבהיר כי בחלק מהנושאים הגיעו הצדיים להסכמות, אך הדגיש כי "לא כל הנושאים שבמחלוקת נידונו".

 

ישי נפגש הבוקר עם נציגי הליכוד בכפר המכביה, בהמשך למשא ומתן הקואלציוני בין שתי המפלגות. עם זאת, גורמים בש"ס אמרו כי בניגוד לתכנון, צוותי המשא ומתן של הליכוד וש"ס לא עסקו בפגישתם היום בניסוח טיוטת הסכם קואליציוני. זאת, על רקע מחלוקות בין הצדדים.

 

במהלך הפגישה העלה יו"ר המפלגה את נושא ברית הזוגיות, ואמר כי יש לפתור את הסוגיה בהקדם. שר התקשורת מש"ס, אריאל אטיאס, אמר לכתבים כי בפגישה עסקו הצדדים בעיקר בנושאי כלכלה ורווחה.

 

"במהלך השבוע הבא יוחלפו טיוטות ראשונות להסכם. אין הבנות והסכמות, אך לא כל הנושאים שבמחלוקת נידונו", הסביר ישי. "ביחס לברית הזוגיות, הבהרנו שלא נסכים לקבל כל פיתרון שלא יהיה במסגרת ההלכה, ולא יאושר על-ידי הרבנות הראשית. הדון סביב יציבות השלטון התקדם, אך עדיין לא תם. סוגיית התיקים לא עלתה, ובבוא העת נדרשו תיקים שמהם ניתן לסייע לעם ישראל כדוגמת תיק הפנים, שיכון, דתות, רווחה ובריאות", הוסיף.

 

מוקדם יותר השבוע נפגש יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, עם ראשי המפלגות ש"ס האיחוד הלאומי ויהדות התורה במטרה לפרק מוקשים בתחום דת ומדינה ושינוי שיטת הממשל. בתום פגישה בת שעה אמרו ראשי המפלגות כי יצאו בהרגשה טובה וכי "ניתן להגיע להבנות" גם בנושאים רגישים.

 

המפגש התמקד במספר נושאים, בהם ברית הזוגיות, דת ומדינה ושינוי שיטת הממשל. בכל הקשור לנושא הנפיץ ביותר, ברית הזוגיות, נראה כי

הצדדים נכונים לקבל את פתרון הפשרה שהציעה ש"ס, שיאפשר לשני בני זוג שאינם יהודיים להתחתן בארץ. אחד מהמשתתפים במפגש טען כי ליברמן אמר שהוא "בעד ההלכה", כל עוד היא לא מפורשת באופן קיצוני בדרך כזו שמפלה מגזרים שלמים בציבור.

 

חברי הכנסת החרדים הבהירו כי לא יסכימו למצב שבו "יהודיה תתחתן עם נוצרי ותהיה לזה גושפנקא ממלכתית". כמו כן, הם התייחסו בפגישה לדרישת ליברמן להקלות בהליכי הגיור, והודיעו כי יוכלו להסכים ל"הקלות ביורוקרטיות" בלבד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגישה הבוקר. קשיים
צילום: ירון ברנר
מומלצים