שתף קטע נבחר

נמנעה התפשטות האש שכילתה מפעל ביהוד

במשך שעות השתוללה שריפה במפעל "יעד כימיקלים" באזור התעשייה ועשן שחור היתמר מעל העיר. תושבים פונו מבתיהם מחשש להתפשטות האש במפעל שהכיל חומרים דליקים. כבאי נפצע קל ופונה לביה"ח. האש התפשטה למפעל סמוך

שריפה גדולה השתוללה מאז הצהריים (יום ו') במפעל "יעד כימיקלים" ביהוד. כוחות כיבוי והצלה פינו דיירים ברדיוס של 300 מטר מהמפעל - ורק כעבור שעות הותר לתושבים לשוב לבתיהם. כבאי נפצע באורח קל. צוותי המשרד להגנת הסביבה שהגיעו למקום ערכו ניטור של האוויר, בניסיון לאתר ריכוזי חומרים מסוכנים. על-פי תוצאות הבדיקות, בטווח של 100 מטרים מתחום המפעל לא אותרו ריכוזי חומרים רעילים.

 

התושבים באזור המפעל התבקשו מוקדם יותר לסגור חלונות ולהסתגר בבתיהם. כוחות כיבוי אש גדולים מכל אזור המרכז הוזעקו על מנת להשתלט על הלהבות. המשטרה ביקשה מהתושבים שמפונים מבתיהם להכין ציוד לשהייה של כמה שעות, וגם להיערך לאפשרות של לינת לילה.

 

שוטרים עברו בין הבתים וסייעו לפנות את התושבים. מהמשטרה נמסר כי על פי חוות דעת ראשונית ומקצועית לא נשקפת סכנה בריאותית לציבור. ברחובות מוהליבר, גירון, שבזי, נורדאו ובאזור התעשייה ביהוד נותק החשמל, כחלק מצעדי זהירות שנוקטים שירותי ההצלה בעקבות השריפה.  


עשן שחור באתר המפעל (צילום: בוורלי ביימן)

 

השריפה פרצה מסיבה לא ברורה במפעל ברחוב שבזי באזור התעשייה, והלהבות התפשטו במהירות. אף תושבים מרמת השרון דיווחו שראו את העשן הסמיך. מדי פעם נשמעו הדי פיצוצים מהמפעל. במפעל, שהחזיק בהיתר רעלים, הוחזקו חומרים דליקים רבים כמו אצטון, אתנול, אלכוהול וחומרים ארוסולים - שגרמו לבעירה ארוכה.

 

למקום הוזעקו צוותי כיבוי אש מתחנת פתח תקווה אשר החלו לפעול לכיבוי השריפה אך בגלל התפשטותה המהירה וגודלה הוזעקו צוותי כיבוי אש מתחנות כיבוי אש בהרצליה, גבעתיים, ראשון לציון, רמלה, תל-אביב ורמת גן. גם צוותי איכות הסביבה הוזעקו.  


השריפה ביהוד (צילם ושלח באימייל האדום : טל מיכאל)

 

כבאי נפצע באורח קל במהלך פעולות כיבוי השריפה. צוות מד"א-ירקון שהוזעק למקום מעניק טיפול רפואי

ומפנה אותו למרכז הרפואי שיבא בתל השומר.

 

מכיוון שבמפעל מאוכסנים חומרים מסוכנים, כל הכבאים צוידו במסיכות ובחליפות מיוחדות. כבאים מיחידות חומרים מסוכנים מהאזור בפיקודו של קצין חומרים מסוכנים, טפסר משנה מנחם כספי, הוזעקו למקום.

 

לדברי כספי, "מנענו את התפשטות האש. עדיין יש ריאקציות של חומרים מסוכנים, כתוצאה מכך נשמעים עדיין פיצוצים באזור המפעל. במקום יש 25 כלי רכב של כיבוי אש שמתמקדים בהגנה היקפית על המפעל, המפעל עצמו נשרף כליל והאש התפשטה למפעל נוסף בסמוך".  

 

ראש העיר יהוד, יוסי בן דוד, אמר בעקבות השריפה כי "ביהוד קיימים שלושה מפעלים של כימיקלים. הם 40 שנה כבר כאן ואני לא מתכוון יותר לחדש להם את הרישיונות".

 


פורסם לראשונה 06/03/2009 15:08

 

בהכנת הידיעה השתתפה יעל עברי-דראל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שני לזרי
השריפה ביהוד
צילום: שני לזרי
צילום: בוורלי ביימן
להבות התפשטו במהירות
צילום: בוורלי ביימן
מומלצים