שתף קטע נבחר

הקצין שנפצע אנוש ו"שב לחיים" קיבל דרגת סגן

פחות מחודשיים מאז נכנס עם כוח צנחנים לבית ממולכד ברצועת עזה ונפצע אנושות, שב אהרון קרוב לחטיבתו לקבלת דרגה. לאחר מכן, העניק את סיכת הלוחם לפקודיו

לטקס סיום המסלול של לוחמי מחזור מרץ 2008 בחטיבת הצנחנים שנערך בסוף השבוע במחנה בית ליד, היה מימד יוצא דופן ומחמם לב. אהרון קרוב, מפקד מחלקה בגדוד 890, שעשה את הבלתי ייאמן ושב לעמוד על רגליו לאחר שנפצע אנושות במבצע "עופרת יצוקה", התייצב לצד פקודיו וקיבל דרגת סגן. לאחר מכן העניק לחיילים את סיכת הלוחם באופן אישי.

 

קרוב הוזעק לרצועת עזה למחרת חתונתו ולחם עם הצנחנים שפעלו בצפון

רצועת עזה. הוא נפצע ב-13 בינואר בעת שכוח בראשותו נכנס לבית ממולכד. מאז פציעתו, שבה ספג יותר מ-300 רסיסים, השתפר מצבו של קרוב באורח דרמטי והוא אף החל להגיע לפרקים לביתו מתהליך השיקום. לאורך כל הזמן, שמר קרוב על קשר רציף עם מפקדיו.

 

המפקד הצעיר דיבר במהלך הטקס עם לוחמיו, חיבק אותם אחד אחד ואז העניק לחיילי מחלקתו מגן עם הקדשה מיוחדת לרגל סיום המסלול.

החיילים הצדיעו לקרוב ואיחלו לו לשוב במהרה לחטיבה.

  

"זה היה הרבה יותר ממרגש לראות את אהרון, שרק לפני חודשיים היה בין חיים למוות, בא לכאן ועומד עם החיילים כחלק בלתי נפרד מהפלוגה. אין ספק שהוא עוד יחזור אלינו כמפקד מן המניין", סיפר אחד הנוכחים בטקס. "אהרון עדיין ממשיך בטיפולים ובתהליך השיקום וכרגע אי-אפשר לדבר על חזרתו לשירות, אבל הדרגה הזאת מגיעה לו בדיוק כמו לכל קצין אחר. לא היה אחד בטקס שראה את המחזה הזה ולא התרגש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרוב בצאתו מבית החולים
צילום: יריב כץ
מומלצים