שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: משה מילנר, לע"מ

  מלכות האביב

  במלאת 40 שנה למלחמת ההתשה, חזרנו ללהיט הגדול ביותר של התקופה, "מלכות החרמון". לשם כך כינסנו את הזמר המקורי של הלהיט, מוצי אביב, עם בתו דין דין, לביצוע מחודש ומושלג

  צולם על רקע מייצגי העדלאידע בחולון , שלג באדיבות כריתי  

   

  השיר "מלכות החרמון" אמנם נכתב על ידי יובב כץ ואפי נצר בתקופת מלחמת ששת הימים, אך זכה לחשיפה וזיהוי דווקא בזמן מלחמת ההתשה. במשך שלושה חודשים שהה השיר במקום הראשון במצעד הפזמונים של גלי צה"ל והמשיך לצעוד בטבלה תקופה ארוכה לאחר מכן. לשיר הוקלטו למעלה מ-70 גרסאות עד היום, אך המוכרת מביניהם היא הגרסה המקורית שהוקלטה על ידי מוצי אביב, שהיה באותה תקופה אחד מסולני להקת פיקוד צפון. קולו של אביב בטוח מוכר לכל אלה שצפו בסדרה "הדרדסים", שם הוא חתום על קולותיהם של קונדסון ודרדסבא, שלא לדבר על כך שהוא אביה של דין דין.

   

  במלאת 40 שנה למלחמה, ביקשנו ממוצי ודין דין אביב לשחזר את הלהיט, שזכה לעיבוד מחודש של משה דעבול ורועי אדרי, אגב נופים מושלגים. סוג של.

    

  "כל שאר השירים שנכתבו על אותה מלחמה היו שירים מיליטנטים ולוחמניים, כמו 'גבעת התחמושת' ואילו 'מלכות החרמון' הוא שיר רומנטי", מספר מוצי אביב. "שיר עם גוון כזה היה די נדיר באותה תקופה של הלהקות הצבאיות. אני זוכר שהכוריאוגרף של הלהקה העמיד אותי במרכז הבמה, כשאני עם הידיים בכיסים. זה היה מצחיק.

   

  "אני שמח לגלות שהשיר הזה תפס חזק עד היום. אפילו יצא לי לראות את שימי תבורי מבצע את השיר באח הגדול. ברור שזו גם סגירת מעגל מרגשת לבצע חידוש לשיר הזה עם בתי דין דין".

   

   

  חוזרים למלחמת ההתשה:

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצי ודין דין אביב. שיר רומנטי בתקופה מיליטנטית
  צילום: רפי ברבירו
  לאתר ההטבות
  מומלצים