שתף קטע נבחר

בגדד: לפחות 30 הרוגים בפיגוע התאבדות

מחבל מתאבד רכוב על אופנוע עמוס בחומרי נפץ התפוצץ בשער האקדמיה המשטרתית בלב בגדד. עשרות שוטרים ומגויסים טריים נפגעו. פיגוע דומה אירע במקום לפני שנה. ארה"ב הודיעה שתסיג 12 אלף חיילים מעיראק עד ספטמבר

הטרור שב לרחובות בגדד: לפחות 30 בני אדם נהרגו ו-57 נפצעו היום (א') בפיגוע התאבדות שאירע באקדמיית המשטרה במרכז בגדד. הנפגעים הם בעיקר שוטרים ומגויסים טריים שהיו בסמוך לשער האחורי של בית הספר המשטרתי.

 

המשטרה מסרה כי המחבל המתאבד שביצע את הפיגוע לבש על גופו חגורת נפץ, ונסע על אופנוע שהיה אף הוא עמוס בחומרי חבלה. אחרי הפיצוץ חשו לזירת הפיגוע כוחות גדולים של אנשי חירום והצלה. מגויסים למשטרה היו פעמים רבות יעד לתקיפות טרור בעיראק. ב-1 בדצמבר אשתקד, נהרגו 15 בני אדם ו-45 נפצעו בפיגוע שאירע מחוץ לאותה אקדמיה של המשטרה בבגדד.

 

הפיצוץ זיעזע את בגדד בתקופה שבה חלה ירידה יחסית באלימות הבין-עדתית שניטשה במדינה בשנים האחרונות, אחרי הפלישה האמריקנית שהביאה להדחת משטרו של סדאם חוסיין ב-2003. עיראק נותרה מקום מסוכן, ובאזורים מסוימים ממשיכים כוחות הביטחון להילחם בארגונים חמושים. לחימה שכזו מתנהלת באזור העיר הצפונית מוסול, וגם בדרום המדינה, שם נהרגו ביום חמישי 12 בני אדם בפיגוע בשוק.

 

עיראק תיגברה את שורות הצבא והמשטרה במאות אלפי גברים בשנים האחרונות, במסגרת מאמצי ממשלתו של נורי אל-מליכי להוכיח שהכוחות

המקומיים יכולים לדאוג לביטחון, ולאפשר את סיום הלחימה מצד הכוחות האמריקניים עד ספטמבר הבא. גורמים אמריקנים ועיראקים סבורים שהכוחות העיראקים יזדקקו בהקדם לציוד נוסף ואימונים, לפני שיוכלו ליטול את האחריות הביטחונית בכל רחבי המדינה.

 

בתוך כך, צבא ארה"ב הודיע היום כי 12 אלף חיילים אמריקנים ו-4,000 חיילים בריטים יעזבו את עיראק עד ספטמבר. כוח הלחימה האמריקני יצומצם מ-14 ל-12 חטיבות. הנשיא האמריקני ברק אובמה החליט להוציא את כל הכוחות הלוחמים עד סוף אוגוסט 2010, ואת היתר עד סוף 2011. החיילים הבריטים שיעזבו הם האחרונים שמוצבים במדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הפיגוע בבגדד, היום
צילום: AP
מומלצים