שתף קטע נבחר

בכיר בקדימה: נתניהו מוכר שלטון החוק לליברמן

בעוד שבליכוד ובישראל ביתנו עוסקים בניסוח טיוטת ההסכם הקואליציוני, בקדימה מתבוננים על המו"מ ומתפוצצים: "הוא היה יכול להקים ממשלת אחדות עם קדימה והעבודה". ובכפר המכביה: חילוקי דעות בין חברי הכנסת רותם וסער

"נתניהו מוכר את שלטון החוק ואת יחסי החוץ לליברמן, את משרד הפנים וכלכלת ישראל באמצעות הקצבאות לש"ס וליהדות התורה" - כך תקפו בצהריים (יום א') גורמים בכירים בקדימה את ראש הממשלה המיועד ויו"ר הליכוד, בעוד שצוותיו עומלים על ניסוח טיוטת ההסכם הקואליציוני.

 

"נתניהו אומר שאנו במצב חירום כלכלי וביטחוני. הוא צודק, אבל ברור שבוגי יעלון אינו התרופה אלא הקש שישבור. אם לא היה רואה את הכסא כחזות הכל, יכול היה נתניהו להקים ממשלת אחדות עם קדימה והעבודה. ברור שהחשש שלו הוא שבלי הגוש הימני - אין לו בסיס לטעון שהוא הראש, והרי זה כל מה שחשוב. לבני היתה נותנת לו רוטציה, למרות שלא מגיע לו", אמרו הגורמים.

 

בתוך כך, נמשך בכפר המכביה המשא ומתן הקואליציוני בין נציגי הליכוד וישראל ביתנו. "יש חילוקי דעות שטרם נפתרו בנוגע לשיטת המשטר, הנאמנות, ודת ומדינה. טרם הגענו להסכמים סופים" אמר ח"כ דוד רותם, חבר צוות המשא ומתן של "ישראל ביתנו" בתום הפגישה. מחר צפויה להתקיים בין הצדדים פגישה נוספת ובמרכזה תעמוד שוב סוגיית ברית הזוגיות.

 

"הפגישה היתה ברוח טובה, אך אני לא יכול לבשר על התקדמות בנושאים מהותיים. יש חילוקי דעות שטרם נפתרו בנושאי שיטת המשטר, הנאמנות ודת ומדינה. גם נושא ברית הזוגיות עלה. נצטרך להיפגש שוב לנסות לגשר על הפערים. אין עדיין טיוטות, עוד לא הגענו להסכמים סופיים", אמר רותם.

 

בהתייחס לשאלה כמה רחוקות שתי המפלגות מגיבוש ההסכם הקואליציוני, ענה רותם: "כשאין הסכמה - אנחנו רחוקים. אשה או שהיא בהיריון או שלא. אם היא כן, אז היא מאה אחוז בהיריון. מבחינתי, אנחנו רחוקים במאה אחוז".

 

גורמים בליכוד אמרו כי במהלך הפגישה עם ישראל ביתנו סוכם על הקצאת קרקעות לחיילים משוחררים ולמשרתים בשירות לאומי. כמו כן, הוסכם לחוקק חוק המאפשר לשלול קצבאות, מענקים או כל סיוע אחר ממי שריגל, בגד או היה מעורב בטרור.

 

על-אף שבתום הפגישה בארבע עיניים בין בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן ביום חמישי בערב נמסר כי השניים לא דנו בתיקים, מסתמן בסבירות גבוהה כי תיקי החוץ (ליברמן), התשתיות (סטס מיסז'ניקוב), ביטחון הפנים (עוזי לנדאו) והתיירות (יצחק אהרונוביץ') יעברו לישראל ביתנו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רותם. או היריון או לא
צילום: ירון ברנר
פגישת צוותי המו"מ (ארכיון)
צילום: דודו אזולאי
מומלצים