שתף קטע נבחר

פרקליטה של א' מהתיירות: האמת תצא לאור

עורך דינה של א' ממשרד התיירות אמר כי היא הביעה קורת רוח מהחלטת מזוז, והוסיף שהוא מקווה שהמשפט יתנהל ללא עיכובים. קצב עשוי לעתור לבג"ץ נגד החלטת מזוז - מהלך שייאלץ את הפרקליטות להגן על אישום שכולל אונס, בדיוק ההפך ממה שעשתה לפני שנה

ההחלטה להגיש כתב אישום בגין אונס נגד הנשיא לשעבר, משה קצב, התקבלה בשביעות רצון לא מוסתרת בקרב ארגוני הנשים. מי שעוד רוותה קורת רוח מסוימת מההחלטה היא א' ממשרד התיירות, שמאמינה כי כעת הצדק ייעשה, כשמבחינתה - משמעות הדבר היא הרשעתו של קצב באינוסה.

 

פרשת קצב - חזרה לאישום באונס:

 

פרקליטה של א', עו"ד דני סרור, אמר בעקבות החלטת מזוז כי מרשתו "מברכת על האמון המלא שנותנת כל מערכת אכיפת החוק בישראל - החל בחוקרי המשטרה וכלה בראשי הפרקליטות - בתלונתה".

 

סרור הוסיף כי אין לו ספק שגם בית המשפט ייתן אמון מלא בעדותה של א', ויוציא את האמת לאור: "אנו מקווים שהמשפט יתנהל במהרה וללא עיכובים מיותרים. א' לא תנהל את המשפט באמצעות התקשורת, כדי שלא להזיק לניהולו התקין של ההליך - היא לא תשכור את שירותיהם של יחצ"נים, ספינולוגים או אנשי תקשורת".

 

ניסים דואק, יועץ התקשורת שסייע לא' מבית הנשיא מתחילת הפרשה, אמר בתגובה להחלטת מזוז: "כתב האישום מחזק עוד יותר את השאלות סביב עסקת הטיעון. נוכח כתב האישום החמור הזה, כיצד הסכים היועץ המשפטי לממשלה להגיע לעסקת טיעון של נגיעה בברך? היועץ המשפטי כמעט חילץ את קצב מאימת הדין בכך שהגיע לעסקת טיעון.

 

"לגבי עצם כתב האישום הרי שעדיף מאוחר מאשר לא כלום. אנו עדיין סבורים שא' מבית הנשיא צריכה להיות בכתב האישום, אבל גם אם לא - אסור לשכוח שבזכותה כתב האישום קיים, והיא הראשונה שדיברה על אונס, עוד בזמנים שאף אחד לא חשב על המילה הזו בהקשר של קצב. אני מאמין שגם במקרה של קצב, אם לא בהליך הפלילי אז בהליך האזרחי, האמת תצא לאור".

 

השלב הבא: פנייה לבג"ץ?

פרקליטו של קצב, עו"ד ציון אמיר, לא שותף כמובן לאווירה החיובית. בתגובה להחלטת מזוז, הוא אמר: "ההודעה על ההחלטה התקבלה מבחינתנו בהפתעה גמורה. סברנו כי דין התיק להיגנז, בדיוק כפי שסברו פרקליטים

בכירים בפרקליטות המחוז, ובפרקליטויות אחרות לרבות בכירים בלשכת היועץ.

 

"קשה עוד יותר לקבל את ההחלטה הזו על רקע עמדתו של היועץ המשפטי בבג"ץ, שם חזר וציין כי חומר הראיות בעייתי, גבולי, והעדויות מלאות בסתירות ושקרים. ההערכה שנדונה גם בבג"ץ לפיה התיק יכול להסתיים גם בזיכוי מהדהד, מצטרפת לסימני שאלה המלווים את ההחלטה".

  

אחת האפשרויות שעלו כעת היא עתירה לבג"ץ מטעם קצב, נגד החלטת מזוז להגיש את כתב האישום הנוכחי. צעד כזה יוביל למצב מעט מוזר, כשהפעם תצטרך המדינה להגן על כתב האישום הכולל אונס, בניגוד לעמדתה משנה שעברה - אז ניסתה להסביר ולהצדיק את כתב האישום במסגרת הסדר הטיעון, שלא כלל את העבירה החמורה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
א' ממשרד התיירות
צילום: ערוץ 10
קצב. בדרך למשפט
צילום: AFP
מומלצים