שתף קטע נבחר

היועץ של קצב: מזוז נכנע ללינץ' הציבורי

בעקבות החלטת מזוז להאשים את קצב באונס, אמר עורך דינו כי "היועץ המשפטי בחר להגיש כתב אישום, למרות חולשת הראיות בתיק, ועל אף שרבים בפרקליטות סירבו לכך". יועצו של קצב אמר: "הוא שמח על האפשרות להוכיח את חפותו"

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, החליט אחרי הצהריים (יום א') להאשים את נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, באונס ובעבירות מין אחרות. בעקבות ההחלטה אמר יועץ התקשורת של הנשיא לשעבר, רונן צור, כי "מזוז נכנע ללינץ' הציבורי והחליט להעמיד לדין אדם, כשהוא אינו בטוח באשמתו וחומר הראיות אינו מצדיק זאת".

 

נקודות ציון מכריעות בפרשה:

 

עם זאת, צור אמר כי החלטת היועץ המשפטי לממשלה לא הפתיעה אף אחד. לדבריו, הנשיא לשעבר לקח בחשבון שזו תהיה התוצאה כשבחר לבטל את עסקת הטיעון ברגע האחרון, והוא שמח על האפשרות להוכיח את חפותו בבית המשפט.

 

"הכרעת הפרקליטות בתיק קצב נולדה מהצהרות מקדימות בתקשורת, שכבלו את ידיהם של היועץ המשפטי ופרקליט המדינה בשלב מוקדם של הפרשה", טען צור. "הצהרות חסרות אחריות אלו ביטלו למעשה את חוות הדעת של הכפופים ליועץ המשפטי, ובהם פרקליטים בכירים בפרקליטות המדינה שבחנו ומצאו כי אין ראיות המצדיקות העמדה לדין והמליצו על סגירת התיק.

 

"בחודשים שאחרי השימוע התווספו ראיות המחזקות את גרסתו של קצב, המצטרפות לדברי עו"ד שי ניצן בבג"ץ בנוגע לאפשרות לזיכוי קולוסאלי בתיק זה".

 

עו"ד אברהם לביא, מצוות ההגנה של קצב, אמר כי "מדובר בהחלטה צפויה, כשהיועץ המשפטי לממשלה בוחר להגיש כתב אישום למרות חולשת הראיות בתיק, ולמרות שפרקליטים רבים בפרקליטות סירבו להגשת כתב אישום כזה. אנחנו מאמינים שקצב יוכיח את חפותו בבית המשפט".

 

"החלטה מצערת, ולא מפתיעה"

אמנון שומרון, המייצג את משפחת קצב, אמר אחרי הצהריים ל-ynet כי "מדובר בהחלטה מצערת, ומאוד לא מפתיעה. אחרי האשמות וההשתלחויות של היועץ המשפטי מזוז נגד קצב, עוד לפני שכל חומר החקירה היה ידוע לו, נוצרה פה למעשה משוואה שחייבה את מזוז להגיש כתב אישום נגד קצב, או להתפטר. למזוז לא היה את אומץ הלב הציבורי

להודות בטעותו, למרות חוות הדעת החד-משמעיות של הפרקליטים שטיפלו בתיק שקבעו שאין להגיש כתב אישום. חומר הראיות הוא קלוש".

 

עו"ד דוד מנע, המקורב לקצב, אמר בתגובה להחלטת מזוז כי "בהתחלה נטען כי יוגש כתב אישום על אונס, אבל אחר כך מחקו את האונס, והגישו כתב אישום קל. היועץ המשפטי לממשלה נלחם בעבר בבג"ץ להוכיח שאין עבירות חמורות כמו אונס, אז מה פתאום הוא מעלה את הטענה הזו עכשיו? אסור לשכוח שבית משפט פלילי צריך להוכיח מאה אחוז ולא חמישים אחוז".

 

מיכאל שבתאי, חבר קרוב של קצב, טען כי החלטת מזוז להגיש כתב אישום בגין אונס אינה אלא נקמה גרידא של היועץ המשפטי, על כך שהנשיא לשעבר חזר בו מעסקת הטיעון ברגע האחרון.  

 

בהכנת הידיעה השתתפה ענת שלו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קצב. חוזר לספסל הנאשמים
צילום: צפריר אביוב
צילום: אביגיל עוזי
צור. ההכרעה נולדה מהתקשורת
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים