שתף קטע נבחר

סילבן שלום לתומכיו: הליכוד ניצח, לא ליברמן

"תיק האוצר לא הוצע לי", אמר שלום למאות מתומכיו, שהתכנסו בביתו על רקע המאבק על תיק החוץ. "הליכוד חייב להשפיע כי דרכו ניצחה בבחירות"

סילבן שלום מגייס את החברים למאבק בבנימין נתניהו: שלום ערך הערב (יום א') בביתו שברמת-גן כנס בהשתתפות מאות מתומכיו, במחאה על התנהלות יו"ר הליכוד וראש הממשלה המיועד, בנימין נתניהו. שלום - ובכירים אחרים בליכוד - כועסים על הכוונה למסור את תיק החוץ לידי ישראל ביתנו,. הוא מנסה ללחוץ על נתניהו למנות אותו עצמו לשר החוץ.

 

"דרכו של הליכוד היא שצריכה להוביל בארבע השנים הקרובות", אמר שלום בכנס, "אך כדי שזה יקרה, צריך שתהיה השפעה של הליכוד בממשלה. מי שניצח בבחירות זה הליכוד, לא ליברמן, לא ש"ס, לא האיחוד הלאומי ולא הבית היהודי".

 

לכנס באו בין היתר חברת הכנסת גילה גמליאל, דני דנון ויריב לוין, וראשי הערים גדרה, חדרה, נשר ואור עקיבא. שלום התעקש כי "תיקים מעולם לא עניינו אותי. בניגוד לפרסומים, תיק האוצר לא הוצע לי מעולם. כל מטרתי היתה לשמור על אחדות בליכוד. מה שמנחה אותי זו האידאולוגיה, העקרונות והאינטרס הלאומי. עקרונות הליכוד והשיקול הלאומי עמדו לנגד עיניי. הוכחתי זאת בעבר, ואעשה זאת גם היום".

 

מוקדם יותר היום, "עקץ" נתניהו את בכירי הליכוד, ובראשם שלום, המתלוננים כי לא נותרו "תיקים טובים" עבור אנשי המפלגה, ואמר כי אין חובה לשבת סביב שולחן הממשלה.

 

בפתח פגישה עם צוות מאה הימים של הליכוד בכנסת, אמר ראש הממשלה המיועד: "מי שתהיה לו בעיה עם התיק שיוצע לו אינו חייב לקבל אותו.

 אני חושב שמי שתהיה לו בעיה עם סוג התפקידים המוצע, לדעתי שפע לליכוד, איננו חייב לקבל אותם. לא שמים אקדח לרקה של אף אחד. מי שחושב שתפקידים סביב שולחן הממשלה אינם ראויים, בוודאי אינו חייב לשמש בהם".

 

בתוך כך, אחרי שראשי האיחוד הלאומי החלו לאיים כי לא יצטרפו לממשלה של נתניהו, החלו גם ראשי מפלגת הבית היהודי לאותת כי הם לא מרוצים מהיחס של נתניהו כלפיהם. סיעתם תתכנס מחר לישיבה דחופה. במקביל, הודיע לנתניהו יו"ר מפלגת העבודה, אהוד ברק, כי על רקע ההבטחות לישראל ביתנו - אין בסיס למשא ומתן קואליציוני בין העבודה לליכוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיר כהן
שלום. "רק רוצה אחדות בליכוד"
צילום: אמיר כהן
מומלצים