שתף קטע נבחר

ריבלין בדרך לכס היו"ר: הג'ינסים יוחזרו לכנסת

יו"ר הכנסת המיועד אמר ל-ynet כי בכוונתו לבטל את הגזירה של דליה איציק - האוסרת ללבוש מכנסי ג'ינס במשכן הכנסת. "בפרק האופנה בחדשות ראיתי כי בעונה הבאה מרכיב הלבוש העיקרי יהיה ג'ינס". עם זאת הבהיר: ג'ינס כן - ג'ינס קרוע לא

ריבלין חוזר ואיתו גם הג'ינסים: יו"ר הכנסת המיועד, ח"כ ראובן ריבלין, אמר היום (ב') בשיחה עם ynet כי בכוונתו לבטל את הגזירה האוסרת כניסה למשכן הכנסת למי שלובש מכנסי ג'ינס. אם לא יהיו הפתעות, צפוי ריבלין לשוב לתפקיד אותו מילא בכנסת ה-16.

 

את ההחלטה האוסרת על כניסה עם ג'ינסים למשכן קיבלה יו"ר הכנסת היוצאת, ח"כ דליה איציק מקדימה. ההחלטה של איציק עוררה לא מעט סערות, ולא מעט אורחים ואזרחים שהגיעו לכנסת בג'ינס נאלצו לראות את המשכן רק מבחוץ.

 

לשאלת ynet בעניין כוונותיו בנושא הג'ינסים, השיב ריבלין: "אני יודע שיותר מאיתנות מעמדה של הכנסת - מעניין את הציבור ג'ינס - כן או לא. ובמילים אחרות: הג'ינסים לאן? נזדמן לי לראות במוצאי שבת את פרק האופנה בחדשות, שבו נתבשרנו כי בעונה הבאה מרכיב הלבוש העיקרי יהיה ג'ינס, על כל צורותיו, מגווניו וסגנונותיו. אין בדעתי שלא לאפשר כניסה לבית העם - ואם העם לובש ג'ינסים נאפשר לג'ינס להיות לבוש תקני - ובלבד שיהיה מכובד".

 

ריבלין הוסיף בהומור: "יש חשיבות לסדר ויש חשיבות לדרך ארץ - ג'ינס כן - ג'ינס קרוע לא. יש גבול לכל קרע המגלה לפעמים יותר מטפח ולא מביא כבוד למקום שבו מהלכים עמו".

 

אחד העוזרים הפרלמנטרים, אמר לאחר שריבלין נבחר למועמד הליכוד לתפקיד יו"ר הכנסת: "הדבר שהכי מעניין היום את עובדי ובאי הכנסת היא סוגיית הג'ינסים.

כל השאר משני. נקווה שריבלין יחזיר את הג'ינסים כדי שנוכל להוציא אותם סוף כל סוף מהבוידעם".

 

יש לציין כי בימים האחרונים הקל מעט משמר הכנסת בנוהל, ואיפשר במספר מקרים כניסה עם ג'ינס למשכן.

 

פרט לכך התייחס ריבלין לתפקיד לו הוא צפוי להיבחר: "יש בי שמחה והתרגשות רבה לקראת תפקיד זה, ואני מקווה שגם הכנסת, על כל חלקיה, תתן בי אמונה. משימתי הראשונה והחשובה ביותר, אם אבחר, היא להחזיר את איתנותה של הכנסת ואת מעמדה בציבור. יש להנהיג קוד אתי חסר פשרות בכל הנוגע להתנהלותם של חברי הכנסת, כדי שתופעות שליליות שהיינו עדים להם בשנים האחרונות לא יחזרו על עצמן".

 

למגיבים: האם אתם בעד או נגד הג'ינס בכנסת?

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ריבלין. יוחזר הג'ינס
צילום: עופר עמרם
איציק. גזירת הג'ינס
צילום: AFP
מומלצים