שתף קטע נבחר

14 מבוקשים נעצרו בעצירה א-שמאלייה

כוחות גדולים מיחידת דובדבן ומיחידות נוספות פשטו על הכפר שבו בוצעה לפני חודשים אחדים הפעולה הכושלת במהלכה נמלט המחבל אבו הנוד

צה"ל הצליח הלילה לעצור 14 מבוקשי חמאס בכפר עצירה א-שמאליה שמצפון לשכם, בו נהרגו לפי ארבעה חודשים שלושה מחיילי דובדבן, וחייל נוסף נפצע. בפעילות השתתפו חיילים מיחידת דובדבן, חבריהם של ההרוגים, חיילי נח"ל וכוחות נוספים. זו הפעם הראשונה בה ביצע צה"ל פעולה בכפר, מאז הניסיון ללכוד את אבו הנוד.
במהלך החודשים האחרונים נאסף בשב"כ ובצה"ל מידע מודיעיני אודות פעילות עניפה של תנועת החמאס בכפר. ביום ב' האחרון התקיים בלשכתו של מפקד אוגדת איו"ש, תת אלוף בני גנץ, דיון לאישור התוכניות למבצע. מפקדי המבצע, מח"ט שומרון, אל"מ יוסי אדירי, ומח"ט הנח"ל יאיר גולן, הצביעו על מטרות המבצע ובחרו בלילה לקראת סוף השבוע האחרון של הרמאדן בו החשודים ושאר אנשי הכפר עייפים וישנים בבתיהם.
אלוף משנה גולן סיפר ל-ynet: "חשודי החמאס היו מופתעים לגמרי. הגשם השאיר אותם ככל הנראה בבית והם לא ידעו מאיפה נפלנו עליהם. פרט לאחד שניסה לברוח ונלכד על ידי החסימות שלנו וחשוד נוסף שהסתתר בארון ונלכד בחיפוש לא גילו החשודים התנגדות". .
המבוקשים המוגדרים בצה"ל "כרישים", לא גילו כמעט התנגדות, והמבצע כולו הסתיים תוך שעתיים וחצי. המידע המודיעיני שנאסף הודות למבוקשים, מצביע כי חלק מהם תכננו לבצע פיגועים בתקופה הקרובה, וחלק אחר היו מעורבים באופן פעיל באירועי אינתיפאדת אל-אקצה ובפעילות טרור שקדמה לה.

האירועים בשטחים

גופת פלסטיני תושב א-רם נמצאה מרוטשת ליד צומת א-רם. לטענת משפחתו של ההרוג, מתנחלים הרגו אותו שלשום כשהיה בדרכו לעבודה.
מקורות ביטחוניים פלסטינים אמרו, כי נבדקים כל הכיוונים וכי קיים חשד שהוא נהרג על רקע שיתוף פעולה עם ישראל. הגופה הועברה למכון לרפואה משפטית באבו כביר.
אש נורתה בצהריים אל איזור התעשיה בנווה דקלים ואל מוצב צה"ל בהתנחלות גדיד בגוש קטיף. איש לא נפגע. החיילים השיבו באש.
יריות נורו הלילה לעבר מחנה עופר שמצפון-מערב לרמאללה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. כוחות צה"ל השיבו אש לעבר מקורות הירי.
יריות נורו גם לעבר מוצב צה"ל באזור נווה דקלים ולעבר מוצב ליד רפיח, בגבול ישראל מצרים. בשני המקרים לא היו נפגעים וחיילי צה"ל השיבו אש.
בגדה המערבית נורו אמש יריות לעבר היישוב אלון מורה. לא נפגע איש, וחיילי צה"ל השיבו אש לעבר מקורות הירי.
שני פלסטינים מתו היום מפצעיהם לאחר שנורו בשבוע שעבר בידי כוחות צה"ל. אחד מההרוגים הוא תושב חאן יונס והשני מאזור רמאללה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:רויטרס
החיילים בעסירה א-שמאלייה (ארכיון)
צילום:רויטרס
מומלצים