שתף קטע נבחר

מחלוקת בין האוצר לפיס בנוגע ללוטו החדש

משרד האוצר טוען כי לא קיבל עדכונים על שינוי בתוכנית ההגרלות ובשיטת השיווק, כנדרש לפי ההיתר שקיבל הפיס. במפעל הפיס טוענים כי האוצר קיבל את התוכנית ואף אישר אותה, וכי ההתנערות הפתאומית מההחלטה תמוהה ומביכה

באוצר חוששים כי תכנית ההגרלות החדשה של מפעל הפיס אמנם מגדילה את סכומי הפרסים המוצעים לציבור, אבל על חשבון הקטנת שיעור ההסתברות לזכייה בפרסים הגדולים, שנסתרת מידיעת הציבור. מנכ"ל האוצר ירום אריאב ביקש שלשום (א') הבהרות בעניין זה מהנהלת הפיס ונתן לה ארכה של שבוע לתגובה - עד יום א' הבא.

 

במפעל הפיס טוענים, לעומת זאת, כי האוצר קיבל את תכנית השינויים בלוטו ואף אישר אותה. מהפיס נמסר כי הופתעו מתגובתו של המנכ"ל אריאב שטוען כי לא ידע על השינויים, ו"התנערותם הפתאומית מהחלטתם תמוהה ומביכה עד מאד".

 

  • הלוטו החדש: פחות זוכים ביותר כסף

 

  

לטענת האוצר, על פי ההיתר שקיבל הפיס לפני שנתיים, מפעל הפיס חייב לעדכן את האוצר בכל שינוי שבכוונתו לעשות בתכנית ההגרלות ובשיטות השיווק. באשר לשיעור הסתברות הזכייה בפרסים, מגבלה זו מקובעת בהיתר שניתן למפעל הפיס לפני חמש שנים, ואין לשנות אותו ללא אישור מראש. אריאב ביקש במכתבו לדעת באיזה הליך אושרו השינויים, והאם הם עולים בקנה אחד עם המגבלות שבהיתרי ההגרלות. במקביל לבקשת ההבהרות נפתחה באוצר בדיקה גם במישור המשפטי.

 

ההפתעה באוצר מתכנית ההגרלות החדשה הולידה בינתיים מסקנה ראשונה בצמרת המשרד, כי יכולת הפיקוח שלהם על פעולות מפעל הפיס מוגבלת וקטנה ככל שפעילות מפעל הפיס מתרחבת. לפיכך, צמרת האוצר כבר החלה לבחון מספר הליכים להרחבת הפיקוח והעמקתו. עוד נמסר כי בקשת ההבהרות של המנכ"ל אריאב היא חלק מבדק הבית שיימשך - על סמך התגובה - גם במישורים אחרים.

 

"האוצר מתנהג בחוסר מקצועיות"

מפעל הפיס, כאמור, טוען שהופתע מתגובתו של אריאב. לטענת הפיס, כבר בחודש נובמבר פנה המנכ"ל שאול סוטניק אל מנכ"ל האוצר במכתב המפרט את כל השינויים העתידים להתבצע בלוטו, לרבות הגדלת הפרסים ושינוי סיכויי הזכייה. הפניה נעשתה בדיוק על פי הנדרש בהיתר בין הצדדים, ואושרה כפי שנקבע בהיתר בין הצדדים.

 

עוד טוענים במפעל הפיס כי "לאוצר יש שני נציגים בדירקטוריון של מפעל הפיס שנכחו בישיבות בהן אושרו השינויים בלוטו. אז כיצד ייתכן כי באוצר טוענים שלא ידעו על השינויים?"

 

"האוצר מתנהג בחוסר מקצועיות והתנהלותם מביכה. קודם הם מאשרים, אחר כך טוענים שלא אישרו, וכאשר הוכחנו להם שנשלח מכתב בעניין לפני שלושה חודשים, הם טוענים שלא הבינו את הכתוב. אז אם הכלכלנים באוצר לא מבינים סטטיסטיקה בסיסית, אולי הגיעה העת להחליפם?

 

השינויים בלוטו נועדו להיטיב עם הלקוחות שכן נוספו 30 מיליון שקל לפרסים. יתרה מכך, גידול בהכנסות הלוטו יאפשר גידול בהקצאות מפעל הפיס לקהילה", נמסר ממפעל הפיס. 


פורסם לראשונה 09/03/2009 19:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האוצר הופתע מהשינוי
צילום: שמואל רחמני
מומלצים