שתף קטע נבחר

אסף אבידן - תגלית השנה של אקו"ם

הארגון הודיע על שאר היוצרים אשר יזכו בפרסים מטעמו. צוות השופטים, שכלל מוזיקאים מצליחים, בחר להעניק פרסים גם לעלמה זהר ושולי רנד, מאיר בנאי, נעם רותם ואיתי פרל

כמה ימים לאחר שהוכרזו הזוכים בפרסי מפעל חיים מטעם אקו"ם, חושף היום הארגון את שמות שאר היוצרים הישראלים אשר יזכו בפרס מטעמו, כשרובם זמרים ואמנים חדשים. השם שרשם את ההישג המשמעותי ביותר מבין הזוכים הוא זה של אסף אבידן ושל להקתו "המוג'וס", הזמר והמוזיקאי בן ה-28, ששר דווקא באנגלית. בשנה האחרונה פרץ אבידן לתודעה הקולקטיבית בזכות אלפי מעריצים ומכירות של למעלה מ-20 אלף עותקים מאלבום הבכורה שלו.

 

אבידן יזכה בפרס "תגלית השנה" על שם עוזי חיטמן. חברי וועדת שיפוט נימקו את הבחירה בו במילים: "כשהוא חמוש בלהקה מצוינת ('המוג'וס'), קול אדיר וחבילת שירים באנגלית, הפך אסף אבידן לשיחת היום אצל כל מי שקורא לעצמו חובב מוזיקה. ללא

קיצורי דרך ומפה לאוזן השמועה מתגלגלת שמדובר בתופעה שאסור לפספס. ככה קורים דברים טובים במוזיקה ועל כן אסף אבידן הוא תגלית השנה שלנו". צוות השופטים כלל השנה את נורית הירש, רמי קליינשטיין, זאב נחמה, אריאל הורוביץ ופיטר רוט.

 

אבידן יזכה בפרס כספי על סך עשרת אלפים שקלים. זוהי תוספת נחמדה לשנה הנפלאה שעברה עליו, שאחריה עתיד אבידן להופיע בקיץ הקרוב בחו"ל וגם להוציא אלבום בהופעה חיה, שהוקלט בשבוע שעבר במועדון הצוללת הצהובה בירושלים.

 

צוות השופטים העניק כבוד רב גם לזמרת עלמה זהר, ובחר להעניק לה את פרס הישג השנה לשיר ע"ש משה וילנסקי, עבור שירה "שיר אהבה אינדיאני" וגם את פרס הישג השנה למעבד, שיוענק למעבד אותו השיר, אסי איילון.

 

את פרס הישג השנה לפזמונאי ע"ש  מרדכי זעירא בחרה הוועדה להעניק לשולי רנד, שהפך גם הוא להצלחה גדולה בשנה האחרונה בזכות אלבומו המוערך, "נקודה טובה". פרס הישג השנה למלחין ע"ש מרדכי זעירא יוענק לזמר הותיק מאיר בנאי, שהוציא בשנה האחרונה את אלבומו "שמע קולי". ופרסי עידוד פרסום היצירה במוזיקה פופולרית יוענקו השנה לאיתי פרל ולנעם רותם.  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבידן. "תופעה שאסור לפספס"
צילום: דודו אזולאי
לאתר ההטבות
מומלצים