שתף קטע נבחר

תמי ארד: אם מדברים בשקט - כלום לא קורה

אשתו של הנווט הנעדר הביעה הזדהות עם אביבה ונועם שליט וסבורה כי מחאתם היא הדרך הנכונה והטובה ביותר להשיב את בנם: "אז לא הבנתי, אבל היום אני מבינה שאם מדברים בשקט, כלום לא קורה"

"הכי קל לומר לציבור 'אנחנו עוסקים בעניין יום ולילה, תהיו בשקט, רעש רק ייעלה את המחיר'. אבל השקט הזה לא הוכיח שהמחיר ירד - המחיר נשאר אותו מחיר". כך אמרה הערב (יום ג') תמי ארד, אשתו של הנווט הנעדר. "הצעד שאביבה ונועם שליט הוא צעד של ייאוש", אמרה.

 

הוריו של החייל גלעד שליט הקימו השבוע אוהל מחאה מול מעון ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בירושלים. המקום הפך למוקד עלייה לרגל של פוליטיקאים רבים, בהם שר הביטחון, אהוד ברק, ואף בתו של רון ארד, יובל, שהתגייסה למאמץ להחזיר את שליט.

 

"בעיניי שבוי הוא חייל שנפצע בקרב", הדגישה תמי ארד בראיון בגלי צה"ל. "לא מפקירים פצוע בשטח וגם לא מפקירים שבוי. אני לא יודעת אם הם עושים כל מה שהם יכולים, כי השורה התחתונה שגלעד לא כאן. הוא עוד לא חזר הביתה".

 

ארד דחתה את טענות הממשלה והעומד בראשה כי המחאה למען שליט רק מעלה את המחיר בעסקה עתידית עם חמאס. "אולמרט אומר שזה מראה על חולשה, אבל לטעמי אמירה כזאת נובעת מחולשה. כי השקט של המשפחה לא יחזיר את גלעד היום. חלפו שלוש שנים ואני לא רואה שהמחיר השתנה מהיום שגלעד נפל בשבי. הם דורשים את אותה רשימה של רוצחים - עם הפגנות, בלי הפגנות".

 

לדבריה, מאז חטיפתו של שליט, הארגונים הפלסטיניים לא הפסיקו לנסות לחטוף חיילים. "אם ראש הממשלה היה אומר להורים שהמשא ומתן מתקדם, שהוא מבקש שקט כדי שיוכל לעבוד, אני יכולה להבין. אבל בינתיים, מה שאני מצליחה לראות ולהבין - ואני לא מעודכנת בפרטים - זה שהזמן חולף ושום דבר לא מתקדם". 


השר ברק ורעייתו עם נועם שליט (צילום: גיל יוחנן)

 

ארד אמרה כי היא הבינה מנסיונה המר כי בני הזוג שליט עושים את המעשה הנכון בפעולות המחאה שלהם. "אם היום הייתי צריכה לעשות את זה, אני חושבת שהייתי יושבת במאהל. היום אני מבינה, אבל אז לא הבנתי. היום אני מבינה שכדי להחזיר שבוי הביתה צריך להשיק קמפיין. אם אתה יושב בבית ואתה מדבר בשקט עם האנשים שעובדים, דברים לא זזים", הסבירה.

 

אשת הנווט השבוי לא חסכה במחמאות לנחישות של אביבה ונועם שליט: הם אנשים עם כוחות, הם מונחי מטרה. הם מנהלים את החיים שלהם סביב

השבתו של גלעד. אז בואו לא ניתן להם לעבור את זה לבד. כמה שיותר אנשים צריכים לקום, להצטרף למאבק.

 

"הזמן הוא קריטי", הוסיפה ארד. "כל יום שגלעד יושב בשבי מרחיק אותו מאיתנו. גם לנו היה זמן כשדיברו על רון במהלך שנים. אחרי שבע שנים עוד אמרו לי שיש סיכוי שהוא יחזור. אבל זמן הוא קריטי כשבוי יושב מאחורי סורג ובריח. זה לא בית כלא מסודר, זה לא מדינת ישראל, אתה לא יודע מה יהיה שם מחר".

 

רון ארד נפל בשבי בלבנון באוקטובר 1986.

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 989 ימים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הזדהות. תמי ארד
צילום: ורדי כהנא
מונחי מטרה. בני הזוג שליט
צילום: גיל יוחנן
23 שנים. ארד
באדיבות הערוץ הראשון
מומלצים