שתף קטע נבחר

רוצה לטוס לחלל? רוסיה תסדר

למשקיעים יש תוכניות שאפתניות להפוך את תחנת החלל המתפרקת "מיר" למקור להכנסות שתציע סיורים בחלל לעשירים

מי לא רוצה לנפוש בינות לכוכבים, מוקף במיליארדי רובלים של פאר הטכנולוגיה הרוסית? כל מה שצריך זה 20 מיליון דולר. משקיעים בינלאומיים בתחנת החלל "מיר" הרוסית הודיעו אתמול (יום ה'), כי יממנו טיסות קבועות לתחנה החל מ-2001, וישלחו אליה את תייר החלל הראשון.
מיר, שהיתה מאויישת במשך רוב 14 שנות קיומה, ננטשה בשנה שעברה אחרי שלממשלה הרוסית אזל הכסף לתחזק אותה. אך לפני שהתחנה המזדקנת הושלכה אל תוך האוקיאנוס השקט, הודיע צוות של אנשי עסקים בינלאומיים כי הוא מוכן להעביר את המימון הנחוץ כדי להחזיק אותה בחלל. למשקיעים יש תוכניות שאפתניות להפוך את התחנה למקור להכנסות, שיתקבלו בין השאר משירותים וסיורים בחלל לעשירים.
המימון שנמסר על ידי התאגיד סייע להטסת שני אנשים למיר בתחילת השנה, כדי לבדוק את מצבה. השניים דיווחו כי מצבה משביע רצון. הקוסמונאוטים הצליחו גם לסתום סדק שנפער בשלדה של מיר כתוצאה מהתנגשות ב-1997 בינה לבין חללית.
בצוות, שיטוס למיר באמצע השנה הבאה, ייכלל גם תייר החלל הראשון, דניס טיטו, שיישאר בתחנה כעשרה ימים. המחיר שטיטו יצטרך לשלם עבור הטיול לא נמסר, אך התקשורת מעריכה כי הוא עומד על כ-20 מיליון דולר. טיטו בן ה-59 מתאמן בימים אלה במרכז החלל "עיר הכוכבים" שבפאתי מוסקבה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים