שתף קטע נבחר

8 דקות על זוגיות: ליברמן נפגש עם הרב קנייבסקי

בניסיון לשכנע את אחד ממנהיגי הפלג החרדי-ליטאי נפגשו יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ לנדאו וח"כ גפני עם הרב חיים קנייבסקי. הפגישה התמקדה בברית הזוגיות ובסופה הפנה הרב את ליברמן לגפני ולרבנים שמינה להחליט בנושא

ניסיון לבנות ברית - בצל המחלוקת על ברית הזוגיות. יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, נפגש הערב (יום ד') עם הרב חיים קנייבסקי, אחד הרבנים בעלי ההשפעה הגדולה בציבור החרדי-ליטאי, במטרה לנסות ולשכנעו להגיע להבנות בנוגע לסוגיית ברית הזוגיות. לפגישה הגיע ליברמן מלווה בחבר הכנסת עוזי לנדאו ממפלגתו וחבר הכנסת משה גפני מיהדות התורה.

 

הפגישה שנערכה בבני-ברק היתה קצרה במיוחד - שמונה דקות בלבד ובה לא עסקו הצדדים בנושאי דת ומדינה אחרים,

 פרט לברית הזוגיות. מקורב לחבר הכנסת גפני סיפר ל-ynet כי במהלך הפגישה הוא הציג לרב את חשיבותה הרבה של ישראל ביתנו כמפלגה השלישית בגודלה. ליברמן סיפר לרב כי הוא בא ממשפחה מסורתית, ומשום כך היה לו חשוב לתאם את עמדתו עם הרב.

 

"יש הרבה זוגות שבאו מחוץ לארץ ויש איתם בעיות בכל הקשור לנישואין. אנחנו רוצים לקדם את הנושא", אמר ליברמן בפגישה.

 

ישראל ביתנו קרובה, כך על-פי גורמים המקורבים למשא ומתן, לחתימה על הסכם עם הליכוד. בליכוד אמרו כי נתניהו מבין את הרגישות שבנתינת תיק המשפטים לישראל ביתנו, ולכן הוא מנסה לשכנע את ליברמן לוותר בעניין הזה. בנוגע לתיק המשפטים אומרים גורמים בכירים בליכוד, כי בימים האחרונים נעשה ניסיון מאומץ למצוא פתרון יצירתי שימתן את הביקורת הציבורית על מינויו של דניאל פרידמן. בליכוד אומרים כי יתכן שנמצא הפתרון. בין היתר הוזכר בהקשר זה שמו של השר לשעבר יעקב נאמן. ליברמן כינה אותו בעבר "האדמו"ר של ישראל ביתנו".

 

ליברמן התעקש על קיום הפגישה עם הרב קנייבסקי לאחר שבמפלגת יהדות התורה, הנחשבת "אגוז קשה לפיצוח"

בתחומים אלה, הודיעו כי לא הפוליטיקאים הם שיחליטו על סוגיות רגישות אלו - ומינו דיינים מיוחדים לשם מציאת פתרון שיאפשר ישיבה עם ישראל ביתנו בקואליציה. זו הסיבה שליברמן נדרש לפנות לרבנים.

 

בסיום הפגישה, אמר הרב קנייבסקי כי חבר הכנסת גפני הוא הסמכות מבחינתו ולכן הכדור חוזר לידי הרבנים שמינו נציגי מפלגת יהדות התורה.

 

הדעה הרווחת בקרב הפעילים החרדים היא כי אחת הסיבות להגעתו של ליברמן, היא "הכשרתו אצל הציבור החרדי, אשר רבים רואים בו כאויבם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. 8 דקות בחדר
צילום: דודי ועקנין
גפני. נכח בפגישה
צילום: ירון ברנר
מומלצים