שתף קטע נבחר

נאמן או לנדאו במקום פרידמן? "דבר לא סגור"

גורמים בליכוד ובישראל ביתנו טוענים כי הקרב על תיק המשפטים עדיין לא הוכרע. היום אמורים להיוועד שוב נתניהו וליברמן, וייתכן שייפלו החלטות

הקרב סביב תיק המשפטים בין ישראל ביתנו ובין הליכוד עדיין לא תם. אחרי פגישתם של בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן אתמול (יום ד') גברה ההערכה בשתי המפלגות כי דניאל פרידמן לא ימשיך בתפקיד. עם זאת, הקרב על התיק טרם הסתיים וגורמים בישראל ביתנו ובליכוד אמרו ל-ynet כי "הדברים עדיין לא סגורים".

 

בתוך כך, בחמשת הימים האחרונים ובניגוד לפרסומים ברוב כלי התקשורת בישראל, דווח כאן פעמים מספר כי מינויו של פרידמן לשר המשפטים עדיין לא סופי וכי נתניהו מנהל מאבק מול ליברמן לשנות את הדרישה של יו"ר ישראל ביתנו. אמש דווח כי הסיכויים שפרידמן יהיה שר המשפטים נמוכים, אולם כאמור עדיין לא ברור האם יש סיכום סופי וחד משמעי בעניין בין שני ראשי המפלגות.

 

יתכן כי השניים ייפגשו היום שוב וימשיכו לדון בנושא. בליכוד אמרו כי ייתכן ובמקום פרידמן, אם אכן יוחלף, ימונה לשר המשפטים פרופ' יעקב נאמן או עוזי לנדאו כמועמד מוסכם.

 

בשעות הבוקר צפויים להפגש צוותי המשא ומתן הרשמיים של ישראל ביתנו והליכוד בכפר המכביה כדי להמשיך בניסוח ההסכם הקואליציוני בין שתי המפלגות.

 

בליכוד העריכו לאחר פגישת ליברמן-נתניהו כי ייתכן ולנוכח ההתקדמות בשיחות ייחתם ההסכם הקואליציוני. בישראל ביתנו היו יותר מסוייגים ואמרו כי ישנם עדיין נושאים פתוחים. גורמים המקורבים לליברמן אמרו הלילה כי יו"ר ישראל ביתנו עדיין מעוניין שפרידמן ימשיך בכהונתו כשר המשפטים. מחלוקות נוספות נוגעות לנושא הגיור וברית הזוגיות.

 

מאז השבוע שעבר הופעלו על נתניהו לחצים רבים שלא להסכים למינויו של פרידמן כשר המשפטים. בין היתר הפעילו עליו לחצים בכירים בליכוד שסברו כי מבחינה ציבורית ופוליטית השארתו של פרידמן בתיק המשפטים תגרום נזק לנתניהו ולממשלה בראשותו. נתניהו ניהל מאבק מול ליברמן בנושא בפגישות ביניהם וכאמור הערב גברה ההערכה גם בישראל ביתנו וגם בליכוד כי בסופו של דבר פרידמן לא ימשיך בתפקידו. עם זאת ציינו הגורמים כי "הדברים עדיין לא סגורים, עוד יכולים להיות שינויים".

 

נתניהו מעוניין להציג ממשלה כבר בשבוע הבא. ראש הממשלה המיועד צפוי להיפגש בבוקר עם שר הביטחון אהוד ברק ועם ראשי מערכת הביטחון. אחה"צ ייפגש עם יו"ר ההסתדרות עופר עיני ועם יו"ר התאחדות התעשיינים שרגא ברוש בנוגע למשבר הכלכלי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרידמן. מינוי במחלוקת
צילום: מיכאל קרמר
ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו
צילום: AFP
רוצה את פרידמן בממשלה. ליברמן
צילום: דודי ועקנין
מומלצים