שתף קטע נבחר

אופטימיות בליכוד: הממשלה תוצג בעוד שבוע

נתניהו וליברמן סיכמו כי יעקב נאמן יהיה שר המשפטים. הליכוד וישראל ביתנו טרם חתמו על הסכם קואליציוני, אולם ההערכה בליכוד היא כל כל ההסכמים ייסגרו במהלך השבוע הבא

אחרי ימים ארוכים של משא ומתן קואליציוני, מביעים בליכוד אופטימיות וסבורים כי בתחילת השבוע הבא יסתיים המו"מ וכי בנימין נתניהו יוכל להציג את הרכב הממשלה ביום רביעי או ביום חמישי, כפי שתכנן. נתניהו וליברמן סיכמו: יעקב נאמן יהיה שר המשפטים.

 

צוות המשא ומתן של הליכוד צפוי להיפגש בבוקר (יום ו') בכפר המכביה עם צוות המשא ומתן של האיחוד הלאומי כדי לקדם את המגעים גם עם מפלגה זו. אנשי האיחוד הלאומי הביעו בימים האחרונים את רצונם לקבל לידיהם את תיק הבינוי והשיכון וכן תפקיד של סגן שר הביטחון. בליכוד מעריכים כי יימצא פיתרון אחר לחלק מדרישותיהם, לנוכח הרצון של ש"ס לקבל את תיק הבינוי והשיכון עבור השר אריאל אטיאס.

 

ביום ראשון צפויים צוותי המשא ומתן של הליכוד וישראל ביתנו להיפגש שוב כדי לסיים את הניסוח של ההסכם הקואליציוני. ישראל ביתנו דרשה וקיבלה את תיק הקליטה וכן את תפקיד סגן שר החוץ לח"כ דני אילון.

 

אתמול נפגשו שני הצוותים למשך שעות ארוכות אולם לא חתמו על ההסכם הקואליציוני,

בעיקר בשל פערים בנושא ברית הזוגיות. עם זאת, סוכם באופן סופי כי פרופסור יעקב נאמן ישמש כשר המשפטים, במקום דניאל פרידמן.

 

ביום רביעי בערב נפגשו נתניהו ואביגדור ליברמן והושגה פשרה לפיה פרופסור דניאל פרידמן לא ימשיך בתיק המשפטים. ליברמן הציב כמה תנאים כדי שיסכים לפשרה באופן מלא וכעת אושר סופית כי אכן פרופסור יעקב נאמן יהיה שר המשפטים הבא.

 

בתחילת השבוע מתכוונים בצוות המשא ומתן של הליכוד לסיים את המשא ומתן גם עם הבית היהודי וש"ס ולחתום על ההסכם הקואליציוני. עם כל אחת מהמפלגות האלה הושגו כמה הבנות בשבועיים האחרונים אבל נותרו כמה נושאים שבמחלוקת. בליכוד אופטימיים ומעריכים כי ניתן יהיה לסיים את המשא ומתן ולהציג ממשלה בשבוע הבא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעקב נאמן. שר המשפטים הבא
צילום: יריב כץ
ליברמן בכפר המכביה
צילום: דודו אזולאי
נתניהו. אופטימיות במפלגתו
צילום: AP
מומלצים