שתף קטע נבחר

פרידמן השלים עם העזיבה: מברך את נאמן

שר המשפטים שעורר זעם במערכת המשפטית, הבין שהפור נפל. בהודעה שפרסם כבר בירך את מועמד הפשרה שהושגה, יעקב נאמן: "זו בחירה מצוינת"

אחרי שהפך יעד לחצי ביקורת מצד גורמים במערכת המשפטית והפוליטית בישראל, ודרישתו של אביגדור ליברמן להשאירו בכס שר המשפטים נתקלה בהתנגדות חריפה גם בליכוד - פרופ' דניאל פרידמן השלים עם פרידתו מהתפקיד. הבוקר (יום ו') הוא פרסם הודעה המברכת את מועמד הפשרה שהושגה בין ישראל ביתנו והליכוד, פרופ' יעקב נאמן.

 

בעקבות מינויו הצפוי של נאמן לשר המשפטים מטעם ישראל ביתנו,

מסר פרידמן בהודעתו כי "זוהי בחירה מצוינת של אחד מבכירי עורכי הדין בישראל שהוא גם בעל רקע אקדמי עשיר וניסיון ציבורי רחב".

 

השר פרידמן אמר עוד כי "משוכנע שיעקב נאמן יפעל לייצוב המערכת השלטונית ומערך היחסים בין הרשויות, וכן יפעל לשיפור תיפקודם של בתי המשפט ומערכת אכיפת החוק ולחיזוק שלטון החוק במובנו האמיתי".

 

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הסכים לפשרה סביב דרישתו בעניין מינוי שר המשפטים, אך לדברי גורמים המעורבים במשא-ומתן הקואליציוני הוא הציב כמה תנאים לכך.

בין היתר הוא דורש שליטה מוחלטת כשר החוץ ביחסי החוץ של ישראל - בדגש על הקשר עם וושינגטון - ועצמאות בקבלת ההחלטות בכל הנוגע למינוי שגרירים.

 

ביום ראשון צפויים צוותי המשא ומתן של הליכוד וישראל ביתנו להיפגש שוב כדי לסיים את הניסוח של ההסכם הקואליציוני. ישראל ביתנו דרשה וקיבלה את תיק הקליטה וכן את תפקיד סגן שר החוץ לח"כ דני אילון. אתמול נפגשו שני הצוותים למשך שעות ארוכות אולם לא חתמו על ההסכם הקואליציוני, בעיקר בשל פערים בנושא ברית הזוגיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרידמן. "נאמן יפעל לחיזוק שלטון החוק במובנו האמיתי"
צילום: מיכאל קרמר
נאמן. "ניסיון ציבורי רב"
צילום: יריב כץ
מומלצים