שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אביתר בנאי בוחר בחיים

  ארבע שנים מאז אלבומו האחרון, חוזר בנאי בשיר חדש, "אותיות פורחות באוויר" מתוך אלבום רביעי. "השירים לדיסק נכתבו בחודש אחד. ימים של בחירה. בחיים. באמונה". בואו לשמוע

  אחרי שבשנה שעברה הוציאו אהוד, מאיר, בועז ואורי בנאי אלבומים חדשים, עכשיו תורו של אביתר. הזמר והמוזיקאי יוציא בקרוב אלבום חדש, רביעי במספר, שייקרא "לילה כיום יאיר". ארבע שנים חלפו מאז צאת אלבומו האחרון, "עומד על נייר", ובשנים האלה בנאי (36) לא הפסיק להופיע. עכשיו הוא מוציא שיר ראשון בשם "אותיות פורחות באוויר", לו כתב את המילים והלחין עם שותפו המוזיקלי, אמיר צורף. כאן תוכלו להאזין לשיר לראשונה.

   

  במקום ראיון, החליט בנאי לכתוב בעצמו כמה מחשבות שלו בנוגע ליצירה החדשה: "השירים לדיסק נכתבו בחודש אחד, בדירה הקודמת שלנו ברמת גן. ימים של התעוררות והתחדשות. ימים של בחירה. בחיים. באמונה", הוא כותב,

  "מצד שני, פחד מפני השינוי והלא נודע. פחד מפני מה יגידו החברים והמשפחה.

   

  "היה לי חדר קטן בבית, עם יציאה למרפסת וספה ישנה בחוץ, ניגנתי הרבה ושירים יצאו זה אחר זה. את השירים השמעתי לאמיר צורף, שותף ובן זוג לעולם הניגון שלי, זיווג משמיים. אמיר שמע את השירים והתחיל לשייף ולזכך אותם, לקרב אותם זה אל זה ואל העולם.

   

  "אנחנו מנגנים ביחד מההקלטות של הדיסק הקודם. עשינו ביחד מאז המון הופעות, ביחד עם רועי שקד ועודד שכטר שניגנו בסיבוב ההופעות של הדיסק הקודם וממשיכים איתי ביחד מאז. אנחנו מרגישים ונשמעים כמו להקה. להקת ציפורים.

   

  "השם 'לילה כיום יאיר' הוא חלק מפסוק בתהילים", הוא כותב על שם האלבום החדש, "דוד המלך, שכתב את ספר השירה העתיק הנ"ל, היה לוחם ומשורר. שיריו מלאים מאבק בין כוחות אפלים לכוחות מאירים בנשמתו. מזמוריו של הספר הזה האירו לילות של שינוי ובדידות בדירת רווקים ברחוב דובנוב בתל אביב לפני שבע שנים, כשהבנתי שאני מצטרף לקרב".

   

  בנאי ו"להקת הציפורים" שלו יופיעו ב-25 במרץ בתיאטרון צוותא בתל-אביב וב-14 במאי במעבדה בירושלים. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בנאי. מלווה בלהקת ציפורים
  צילום: אוהד רומנו
  לאתר ההטבות
  מומלצים