שתף קטע נבחר

סנאטור אמריקני מציע לבכירי AIG: התאבדו

הסנאטור הרפובליקני מאיווה, צ'רלס גראסלי, המליץ לבכירי החברה לנקוט בגישה היפנית, להתנצל בפומבי ואז להתפטר או להתאבד. דוברו של הסנאטור: "הוא לא קרא למנהלים אמריקנים להתאבד"

סנאטור אמריקני הציע היום (ג') לבכירי ענקית הביטוח AIG לנקוט בגישה היפנית לקבלת אחריות על קריסת החברה, ולהתאבד.

 

 

הסנאטור הרפובליקני צ'רלס גראסלי מאיווה אמר את הדברים בראיון לתחנת הרדיו WMT. הסנאטור אמר בעבר כי מנהלי חברות צריכים לנקוט בגישה היפנית של התנצלות פומבית, אך כעת הלך אף רחוק יותר והציע את אופציית ההתאבדות.

 

"אני מציע, כמובן, שצריך לפנות אותם מתפקידם", אמר גראסלי, "אבל הייתי אומר שהדבר שהיה גורם לי להרגיש קצת יותר טוב כלפיהם הוא אם הם היו הולכים לפי הדוגמא היפנית, מתייצבים בפני הציבור האמריקני, משתחווים עמוקות ומבקשים סליחה, ואחר כך שיעשו אחד משני דברים: שיתפטרו או שיתאבדו".

 

"במקרה היפני, הם בדרך כלל מתאבדים לפני שהם מתנצלים", אמר גראסלי.

 

דוברו של הסנאטור אמר לסוכויות כי גראסלי אינו קורא למנהלי AIG להתאבד, אלא רק אמר שמי שמקבל את כספי משלם המסים ומבזבז אותם על נסיעות ובונוסים מתנהג בצורה חסרת אחריות.

 

"הסנאטור גראסלי אומר כבר זמן מה שבאופן כללי, מנהלים שהורסים את החברות שלהם צריכים להתנצל, כמו שעושים מנהלים ביפן", אמר הדובר והוסיף: "הסנאטור אומר שהיפנים עשויים אף להרחיק לכת ולהתאבד, אבל הוא לא רוצה שמנהלים אמריקנים יעשו כך".  

 

אתמול תקף נשיא ארה"ב ברק אובמה את AIG על החלטת החברה לחלק בונוסים בסך של 165 מיליון דולר לבכירים, ואמר כי הנחה את שר האוצר טימותי גייתנר לנקוט בכל פעולה משפטית אפשרית כדי למנוע את חלוקת הבונוסים.

 

אובמה אמר כי AIG נמצאת במצב פיננסי גרוע בגלל "פזיזות וחמדנות", והוסיף: "קשה להבין איך סוחרי נגזרים ב-AIG זכאים לבונוסים, לא כל כשכן בהיקף של 165 מיליון דולר. איך הם מצדיקים את החוצפה הזאת בפני משלמי המסים שמחזיקים את החברה מעל המים?"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לכו לפי הדוגמא היפנית". גראסלי
צילום: AP
יעקב פרנקל, בכיר ב-AIG
צילום: יותם פרום
צילום: איי אף פי
כמנהג היפנים
צילום: איי אף פי
מומלצים