שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  חשד: האחים קורידו השתחררו ושוב תקפו ילדים

  הפדופילים הסדרתיים חזרו לסורם. הם נראו מחבקים ילדים בגן ציבורי בחיפה, ובן 13 התלונן שביצעו בו מעשה סדום. רק לפני שבועיים נעצרו ושוחררו

  האחים הפדופילים שבו וחזרו לסורם - והילדים שילמו את המחיר: כך חושדת המשטרה בחיפה, שעצרה את שלומי ואורן קורידו, בני 25 ו-30 בהתאמה, החשודים בתקיפה מינית של ילדים בשכונת הדר בעיר. בעבר הורשע שלומי במספר עבירות מין בילדים, נכלא, ולאחר שהשתחרר תקף שוב. גם לאחיו רקע פלילי דומה.

   

  היום (ד') האריך בית המשפט את מעצר השניים ביממה. ל-ynet נודע כי שני האחים נעצרו גם לפני שבועיים בחשד לעבירות דומות, ושוחררו מחוסר ראיות. עורך דינם של האחים טוען כי הם מכחישים את המיוחס להם. לדבריהם, הילד בא לדירה רק כדי לשחק במחשב.

   

  באחרונה התקבלו מספר תלונות מתושבי שכונת הדר, על שני גברים המחבקים ילדים בגן הציבורי, הנמצא בסמוך לתיאטרון העירוני. למקום הוזעקו

  שוטרים קהילתיים, המשרתים בשכונה, שעקבו אחר השניים. הם הבחינו באחים משוחחים עם ילדים בגן והמשיכו לעקוב אחריהם לביתם.

   

  במהלך הדיון בבית משפט השלום היום, תיאר נציג המשטרה, רב-נגד מוריס אמויאל, כי ילד בן 13 שהגיע לביתם של החשודים במקביל לשוטרים, החל לברוח כשראה את אנשי המשטרה. "כשהבחין בשוטרים נמלט לסמטה והחל לרעוד", תיאר נציג המשטרה.

   

  "הקצין ניגש אליו ושאל אותו לפשר מעשיו, בהתחלה הוא רעד ושאל אם הם חברים שלהם, הקטין התוודה בפני הקצין ששני החשודים הללו, כשהיה בביתם, ביצעו בו מעשה סדום וכן איימו עליו כדי שיגיע שוב". אחרת, לפי החשד, אמרו לו האחים ש"יטפלו בו". 

   

  השוטרים עקבו אחריהם מאז התלונה

  מפקדת משטרת חיפה, ניצב-משנה אהובה תומר, מסרה כי האחים קורידו מתגוררים בעיר ככמה חודשים, לאחר שריצו בעבר עונשי מאסר בגין עבירות דומות שביצעו במרכז הארץ. "תלונה ראשונה בנושא הוגשה כבר לפני כשבועיים ואז נמסר על שני גברים שמחבקים ילדים בגן בנימין", אמר תומר. "החשודים נעצרו אך שוחררו מחוסר הראיות.

   

  "תלונה נוספת הוגשה לפני יומיים. בעקבותיה החלו השוטרים הקהילתיים בשכונת הדר לבצע מעקבים אחר שני החשודים. הם הבחינו בהם בגן משוחחים בילדים, אולם הדברים לא עלו לכדי עבירה פלילית", אמרה תומר והוסיפה כי במהלך פעילות מבצעית של השוטרים אתמול, הם הגיעו לביתם החשודים ושם נתקלו בילד שסיפר כי נפל קורבן לפדופילים.

   

  בית משפט השלום בחיפה האריך כאמור את מעצרם ביממה, והשופט אמיר טובי הורה כי בתקופה זו ייחקר הנער על ידי חוקר ילדים. אורן קורידו נשלח להסתכלות פסיכיאטרית. עו"ד טל פפרני, שמייצג את האחים, אמר כי הם מכחישים את העבירות המיוחסות להם.

   

  לפני כשנה הורשע שלומי קורידו שצילם ילדים קטנים עירומים, בני שלוש עד 11 בחוף מציצים בתל-אביב, ונידון לשנת מאסר - אך השתחרר לפני תומה. גם עונש המאסר על תנאי לא הופעל.

   

  קצינת מבחן קבעה אז כי קורידו ממוקד במילוי וסיפוק צרכיו המיניים מבלי להתחשב ברצונם של קורבנותיו. "מדובר בבחור שרמת הדחפים המיניים שלו גבוהה. הוא נעדר יכולת לשלוט בדחפיו המיניים ונשקפת סכנה ברמה גבוהה שהוא עלול לפגוע שוב בקטינים", כתבה. גם זה לא מנע את המקרים הנוספים, כעת.

   

  לקורידו הוצע בעבר להשתלב בתוכנית טיפולית, אך היא הופסקה מסיבה לא ברורה. כמו כן הוצע לו טיפול תרופתי כדי להפחית את דחפיו המיניים, אך הוא דחה אופציה טיפולית זו. עוד לפני כן, ריצה עונש של שש שנות מאסר על עבירות מין.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלומי קורידו
  צילום: דנה קופל
  אורן קורידו
  צילום: ג'רמי פלדמן
  מומלצים