שתף קטע נבחר

סוד המיניות הנשית

הנה לכם מחקר עם תכלית "ראויה" - מדענים בדקו מהם הסימנים המעידים על רמת המתירנות המינית של אישה. באופן לא מפתיע, ליופי חיצוני וללבוש פרובוקטיבי אין קשר לכך

ישנה חשיבות רבה לקבלת מידע על עניינים הקשורים להתנהגות מינית אצל בני זוג קיימים או פוטנציאליים. אם ידוע שבן או בת הזוג מקנאים בצורה אובססיבית בבן הזוג כאשר הם במערכת יחסים, או שהם בוגדניים במיוחד, הדבר יכול להדליק נורה אדומה ולהרתיע מכניסה למערכת יחסית עם אותו אדם. בהנחה שמעוניינים בקשר לטווח ארוך ולא במין מזדמן.

 

עוד כתבות של גיל גרינגרוז:

 

למידע מוקדם על התנהגות מינית ישנה גם חשיבות אבולוציונית, אם כי כאן ישנם הבדלים בולטים בין גברים לנשים. מתירנות מינית יכולה להרתיע גם גברים וגם נשים, מכיוון שהיא מעלה את החשש שבן או בת הזוג יבגדו בהם. החשש מבגידה מינית קריטי במיוחד לגברים. בוגדנות של בת הזוג מעלה את הסיכוי שגבר נבגד יגדל ילד לא שלו, הפסד עצום מבחינה אבולוציוניות.

 

אצל נשים, השקעה הורית מצד הגבר היא קריטריון חשוב ביותר לבחירת בן זוג. פעמים רבות במהלך ההיסטוריה האבולוציוניות שלנו, היו נשים תלויות בגברים כמפרנסים. למרות שכיום נשים רבות הן עצמאיות כלכלית, נטייה זו עדיין מושרשת ומשפיעה על התנהגותן.

 

מדד המתירנות המינית

הנה דוגמה למחקר שניסה לבחון את השאלה, האם ניתן להעריך את ההתנהגות המינית של נשים ללא שום מידע מוקדם עליהן. המחקר מתבסס על מדד מקובל להערכת התנהגות מינית, שנקרא מדד הסוציו-סקסואליות. המדד כולל שאלות לגבי ההיסטוריה המינית של האדם, למשל הגיל שבו קיים יחסי מין לראשונה, מספר הפרטנרים המיניים לאורך החיים, מספר הפרטנרים המיניים בשנה האחרונה, כמה פעמים התקיימו יחסי מין מזדמנים וכמה פעמים נכנס אותו אדם למיטה בשבוע הראשון של ההכרות.

 

קישור למאמר

 

בנוסף, בודק השאלון עמדות שונות לגבי יחסי מין. נבדקים מתבקשים לדרג עד כמה הם מסכימים למשפטים כמו: זה בסדר לקיים יחסי מין בלי אהבה, אין לי בעיה לשכב עם יותר מאדם אחד בו זמנית, הסקס המרגש ביותר זה עם בן זוג חדש וכו'. בסופו של דבר, מה שמתקבל, זה מדד של מתירנות מינית.

 

שאלת המחקר, אם כך, הייתה האם ניתן להעריך את מיקומה של אישה על סקאלת ההתנהגות המינית ללא היכרות מוקדמת איתה, ורק על סמך רמזים לא מילוליים? לצורך כך נעשו שני מחקרים נפרדים. במחקר הראשון השתתפו 24 סטודנטיות שלא היו במערכת יחסים כלשהיא בזמן המחקר ושהייתה שונות גבוהה ביניהן במדד הסוציו-סקסואלי.

 

הן צולמו בוידיאו בזמן שניסו לפתור בעיית קובייה הונגרית ביחד עם נסיין (נחקר המשתף פעולה עם המדענים). גם הגבר וגם האישה הוגבלו לשימוש ביד אחת, כשהמטרה הייתה ליצור קירבה מסוימת ביניהם שאולי תאפשר לצופים אובייקטיבים להסיק משהו בקשר למיניות של הנבדקת.

 

עשרה שופטים בלתי תלויים (4 גברים, 6 נשים), צפו בוידיאו של כל אחת מהנשים ללא קול, וניסו להעריך את מידת המתירנות המינית שלהן. באופן כללי, הייתה התאמה גבוהה מאוד בין מידת המתירנות בפועל לבין תפיסת המתירנות של השופטים על פי צפייה בוידיאו.

 


אבולוציונית, לגברים חשוב לדעת שאישה אינה מתירנית מדי, כדי לוודא שהם מגדלים את צאצאיהם הביולוגיים (צילום: סי. די. בנק)

 

מסקנה: שימו לב לגבות!

המחקר השני נועד לבדוק, אלו רמזים בדיוק מובילים אנשים להערכת ההתנהגות המינית של נשים. התוצאות של המחקר הראשון שוחזרו אבל הפעם נתבקשו השופטים להעריך שורה ארוכה של התנהגויות מצד הנבדקות בזמן האינטראקציה עם הנסיין ופתירת הקובייה.

 

ההתנהגויות שניבאו בצורה הנכונה ביותר את ההתנהגות המינית של הנשים היו, עד כמה הן התרכזו בפתירת הקובייה (ככל שהתרכזו פחות, כך מדד המתירנות המינית היה גבוה יותר), הרמות הגבה (ככל שהיו יותר הרמות גבה, כך המדד היה גבוה יותר) והפניות מבט חטופות לנסיין משתף הפעולה. רמזים שלא תרמו להערכת המיניות היו הטיית הראש, צורת העמידה, כמה פעמים נגעו בשיער, ונגיעות חטופות בידיים מצידן ומצד הנסיין.

 

מה שמעניין הוא, שרמזים מסוימים היו מטעים והובילו להערכה מוטעית של השופטים. המדדים הללו כללו מספר חיוכים וצחוקים, קירבה פיסית לנסיין, אטרקטיביות חיצונית וצורת הלבוש של הנבדקות. התוצאות מראות שניתן להעריך בצורה מדויקת למדי, ועל סמך צפייה של מספר דקות בלבד, את ההיסטוריה המינית ומידת המתירנות המינית של נשים.

 

מה שעוד מעניין זה שבניגוד למה שרבים סבורים, ליופי החיצוני או ללבוש פרובוקטיבי אין קשר להערכה עד כמה בחורה מתירנית מבחינה מינית והם מהווים אפילו רמזים מטעים. יתכן שבנסיבות אחרות, למשל כאשר אפשר לשמוע את השיחות בין האישה לגבר, הם היו מהווים מדד מהימן יותר.

 

בלונדיניות לא נהנות יותר

הממצא בנוגע לאטרקטיביות החיצונית אינו מפתיע מבחינה מחקרית. לגברים יש נטייה בולטת להעדיף נשים אטרקטיביות, מכיוון שיופי חיצוני נשי הוא סממן של בריאות כללית ופוריות. הנטייה הזו מובילה להערכת שגויות של אותן נשים.

 

גברים יפרשו מחוות סתמיות מצד נשים כאלו כסימן לכך שהן מעוניינות בהם מבחינה מינית, כאשר למעשה הם מרמים את עצמם. מכיוון שליחסים עם נשים כאלו מיוחסת תועלת אבולוציונית גדולה, אז גם אם הם טועים ברוב המקרים, עדיין משתלם להם לנסות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איך תדעו שהיא מתירנית?
צילום: index open
מומלצים