שתף קטע נבחר

ראש השב"כ: עשרות טונות חומר נפץ נכנסו לעזה

ישראל מנסה למנוע את ההברחות, ופועלת אפילו בסודן הרחוקה. אבל חמאס ממשיך להבריח בהצלחה. ראש השב"כ סיפר בישיבת הממשלה כי מאז "עופרת יצוקה" הוכנסו לרצועה 22 טונות חומר נפץ תקני, 45 טונות חומרי גלם ליצור אמצעי לחימה, עשרות רקטות וטילים נגד מטוסים

מבצע "עופרת יצוקה" וגם מאמצי המניעה של ישראל - המגיעים עד סודן - לא עושים רושם על חמאס, שממשיך להבריח עשרות טונות של חומרי נפץ וטילים נגד מטוסים ונגד טנקים לרצועת עזה. את התמונה הקשה הזו צייר היום (א') ראש השב"כ, יובל דיסקין, בישיבת הממשלה.

 

לדבריו, מאז מבצע עופרת יצוקה הוברחו לעזה 22 טונות חומר נפץ תקני, 45 טונות חומרי גלם ליצור אמצעי לחימה, עשרות ספורות של רקטות תקניות,

 מאות פצצות מרגמה ועשרות טילים נגד מטוסים ונגד טנקים. הוא הוסיף כי המצרים מתאמצים למנוע הברחות ויש שיפור בפעולות, אלא שההברחות בציר פילדלפי נמשכות.  

 

דיסקין ציין כי ארגוני טרור ברצועת עזה מתכננים לבצע פיגועי חטיפה. הוא אמר כי קיימת עלייה במאמצים של ארגונים פלסטינים קטנים בעזה לבצע פיגועים בישראל - דרך סיני או באמצעות התארגנויות מקומיות ביהודה ושומרון.

 

בסקירתו השבועית, בישיבה האחרונה של הממשלה ה-31, אמר ראש השב"כ כי יש חשש בחמאס מהסלמה. "נמשכת הדריכות בזרוע הצבאית של חמאס מחשש להסלמה, בעיקר לנוכח הקיפאון סביב עסקת האסירים והפשרה בין הפתח לחמאס. יש אמנם ירידה בירי הרקטות, רק רקטה אחת של ארגון קטן נורתה במהלך הימים האחרונים. יש שתי סיבות לכך: חמאס לא מעוניין בהסלמה ובעימות נוסף עם ישראל וכפועל יוצא חמאס מבצע אכיפה ומעצרים טרום ירי. כמו כן חתם החמאס על הסכם עם הג'יהאד האיסלאמי שיימנע מירי שכזה בתקופה הקרובה".

 

עוד הוסיף ראש השב"כ כי חמאס נכשל מלהביא פריצת דרך בכל אחת מהסוגית החשובות לו מאוד; אחת - הסדר ההרגעה בגלל הקישור של העניין לשליט על ידי ישראל, השנייה - מאמצי פיוס פנים פלסטינים. והשלישית - פעולות לשיקום רצועת עזה. "על רקע זה קיימת חשיבה מחודשת בחמאס מה לעשות, אחת חזרה לדפוסי הפעילות מהעבר, קרי מחאה עממית וגיוס תמיכה בינלאומית, או אפשרות אחרת לשוב וליזום מחדש פעולות טרור. האינטרס של החמאס היה ונותר שיקום עזה ושיקום מערך הטילים והם פועלים בשני תחומים אלה".

 

ראש השב"כ אמר שכיום מתוכננות הפגנות תמיכה המוניות במסגד אל-אקצה ותמיכה בערביי ישראל, פעולות המאורגנות על ידי חמאס. עם זאת הוא ציין כי ביום ההאדמה לא צפויות הפרות סדר מצד ערביי ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מנהרה בציר פילדלפי
צילום: AFP
צילום: גיל יוחנן
דיסקין. ההברחות נמשכות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים