שתף קטע נבחר

סוגרים מעגל: ספר תורה על-שם אילן רמון

לפני נסיעתו לחלל, הצטייד האסטרונאוט הישראלי ז"ל בספר תורה ששרד את השואה. היום מבקשי חברי היישוב שהוקם על שם רמון בוואדי ערה, מצפה אילן, לסגור מעגל

שש שנים אחרי התרסקות מעבורת החלל קולומביה, יוכנס היום (ב') ספר תורה לעילוי נשמת אילן רמון, האסטרונאוט הישראלי הראשון, שנהרג על סיפונה. בטקס חגיגי שייערך לכבוד האירוע בירושלים וביישוב מצפה אילן בוואדי ערה, הקרוי על שמו של רמון, ישתתפו הרב הראשי יונה מצגר, שר הדתות יצחק כהן אישי ציבור ובני משפחת רמון.

 

את כתיבת הספר יזם "איחוד בתי הכנסת" ותרם אותו איש הנדל"ן משה פרץ (פרץ בוני הנגב). רונה רמון, האלמנה, בחרה להביאו לבית הכנסת ביישוב מצפה אילן, שגם מציין היום ארבע שנים לעלייתו לקרקע.

  

לפני נסיעתו לחלל ביקש אילן רמון להצטייד בספר תורה, כסמל להיותו נציג מדינת ישראל והעם היהודי ב"קולומביה". לבסוף לקח עמו ספר זעיר ששימש בתקופת השואה את תושבי מחנה הריכוז ברגן בלזן, שרד את המלחמה, היה ברשותו רבה של הולנד ולבסוף נמסר לנער ניצול שואה בשם יוסף יהויכין שלמד ממנו את קריאת התורה לקראת הבר מצווה. לימים הפך הנער לפרופ' יהויכין, מומחה עולמי לאסטרו-פיסיקה שיזם את הניסוי המדעי שביצע רמון בחלל, והוא שהפקיד בידי האסטרונאוט את הספר העתיק.

 

יו"ר איחוד בתי הכנסת, אליעזר שפר, אמר ל-ynet כי

האירוע היום הוא סגירת מעגל מרגשת, כאשר על אף התרסקות המעבורת ועליה אילן רמון הישראלי וספר התורה, נמשך המסע שהחל בברגן בלזן ומגיע עכשיו גם למצפה אילן. 

 

מזכיר היישוב מצפה אילן, חגי פלמר, אמר: "הטקס אותו אנו עורכים מתקיים ביום עלייתנו לקרקע, ה' בניסן. השילוב שלנו כיישוב דתי על שמו של אילן רמון ז"ל מהווה את החיבור היפה של ארץ ישראל על גווניה ורבדיה. בעלייתנו לקרקע חרטנו על דגלנו את הערכים של אהבת הארץ והאנשים היפים הגרים בה, תרומה לסובבים אותנו ועוד".

 

"אני תקווה בעז"ה כי בעזרת הכוחות האדירים אשר התאחדו סביב הערכים הללו בישוב נוכל לעשות עוד משהו טוב למען עם ישראל ולחנך את ילדינו לאור הערכים אשר היו חשובים כ"כ לאילן רמון ז"ל".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האיש שלנו בחלל. אילן רמון ז"ל
צילום: נאס"א
מומלצים