שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חודשיים ל-GM, חודש לקרייזלר

  הנשיא אובמה לא מבזבז יותר זמן עם תעשיית הרכב הכושלת בארה"ב, ומציב אולטימטום אחרון ודי - ג'נרל מוטורס מתבקשת לצמצם חובתיה באופן דרסטי תוך חודשיים לכל היותר, לקרייזלר הוענקו 30 יום בלבד

  "אנחנו לא יכולים לאפשר לתעשיית הרכב שלנו לקרוס", כך אמר אמש נשיא ארה"ב, ברק אובמה. אמר, והתכוון כנראה לכל מילה. התגייסות טוטאלית לפתרון המשבר - אין דרך אחרת לתאר את הפעולות שעשה בימים האחרונים בנוגע לתעשיית הרכב האמריקנית.

   

  אובמה, שזוכה בנושא זה לתמיכת מרבית הציבור האמריקני ורשימה ארוכה של מומחי כלכלה, שלח את יו"ר GM, קונצרן הרכב השני בגודלו בעולם, הביתה. במקביל הודיע להנהלת הקונצרן כי הוא מעניק להם לא יותר מ-60 יום כדי להציג בפניו תכנית הבראה קיצונית משמעותית מכפי שהציגו עד עתה, כזו שתוכיח כי ניתן לצמצם את הפסדי החברה ולהקטין את הוצאותיה באופן דרמטי.

   

  אלא שמומחים טוענים כי ג'נרל מוטורס אינה מסוגלת להציל את עצמה, וכי הפתרון הטוב ביותר עבור החברה עצמה, הממשל והציבור האמריקני, יהיה בדמות פשיטת רגל מסודרת שתגובה על-ידי הממשל. לטענת הצוות שהקים ממשל אובמה, במטרה לפתור את הבעיות הקשות בתעשיית הרכב, גנ'רל מוטורס אכן ערכה שינויים מהותיים וחיוביים בשנים האחרונות, אך אלה הם בבחינת מעט מדי, ומאוחר מדי. "השינויים היו איטיים מדי, וגרמו לכך שג'נרל מוטורס הפכה ללא מספיק תחרותית בתחומה מול מובילות התעשייה", כך נכתב בדו"ח שפרסם הצוות

   

  לקונצרן קרייזלר, היצרן ששקוע בקשיים הגדולים ביותר בתעשייה המפוארת לשעבר, העניק אובמה עוד פחות רגעי חסד. 30 יום בלבד, זה כל מה שמוכן הנשיא החדש להעניק למנהלי החברה, אם ברצונם להמשיך ולשרוד ולא לעבור להליך פשיטת רגל שינוהל על-ידי הממשל. למעשה, בקרייזלר חייבים להגיע להסכם שיתוף פעולה עם קונצרן פיאט האיטלקי, כזה שיאפשר להם לנשום לרווחה. אם לא יעשו כך, ולא יגיעו להסכמים חדשים עם וועדי העובדים הגדולים עד ה-30 באפריל, יתייצבו אנשי קרייזלר מול ממשל אובמה בידיים ריקות ויוכרזו מעשית כפושטי רגל.

   

  אם בכל זאת תצא לפועל עסקת שיתוף הפעולה בין הקונצרן האירופי לאמריקני, יהפוך הגוף המשותף לקונצרן הרכב השישי בגודלו בעולם, אחרי פורד.פיאט אמורה להפוך לבעלת חמישית מקרייזלר, ותגדיל את אחזקותיה בהתמדה עד לרמה של 49%. בתמורה מבקשת פיאט - בין היתר - לאשר לה לבנות ולמכור בארה"ב מכוניות מתוצרתה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים