שתף קטע נבחר

בואי שרה: עמותות למען ילדים מחכות לנתניהו

האם רעייתו של ראש הממשלה הטרי תתגייס לסייע לילדים? ארגונים חברתיים שלצדם פעלה במהלך כהונתו הקודמת של בעלה, מקווים שכן. "אנחנו רק מחכים לה", אמרה שלי חושן, מייסדת ונשיאת אגודת "יד ביד"

ארגונים חברתיים שעבדו לצדה של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, מקווים כי היא תשוב לסייע לילדים - כפי שעשתה במהלך כהונתו הקודמת של בעלה בנימין נתניהו וכפי שסייעה להם רעייתו של ראש הממשלה היוצא, עליזה אולמרט.

 

"נשמח אם תשוב להתנדב. אנחנו רק מחכים לה", אמרה ל-ynet שלי חושן, מייסדת ונשיאת אגודת "יד ביד", המפעילה במרכז הארץ "בתים חמים" הקולטים ילדים בסיכון בני 3.5 עד 7.

 

לפני יותר מעשור, במהלך כהונתו הראשונה של בעלה, קראה חושן לנתניהו לכהן כיו"ר חוג הידידים. "באותה תקופה שרה הייתה במהלך לימודי הפסיכולוגיה. היא אמרה שהיא מאוד מתעניינת בפעילות למען ילדים ועשינו יחד דברים יפים עם ילדים שבאים ממצב סוציו-אקונומי נמוך מאוד. היא נהנתה", נזכרת חושן.

 

"עשינו יחד ערבי התרמות גדולים. היא ניסתה לעזור במה שהיא יכולה אבל לא התעסקה מעולם ישירות עם הילדים. התפקיד שלה היה ייצוגי. יחד עם זאת, היא התלוותה אלי לפתיחת בתים חמים חדשים ונהגה לבקר בבתים שמוקמו בירושלים, בשכונת קטמון".

 

נתניהו כיהנה לתקופה קצרה גם כנשיאת ידידי עמותת "צעד קדימה", המפעילה מערכת חינוכית-שיקומית לילדים עם פיגור מוטורי. "אני מניח ששרה תפנה לאפיקים הללו, הצד של הנכויות וילדים חלשים, גם בקדנציה הנוכחית", אמר יוסי פינטו, מנכ"ל העמותה. "ההתרשמות הייתה שהיא מעוניינת לקדם את התחומים הללו בין היתר בגלל הרקע שלה כמי שבאה מעבודה סוציאלית ופסיכולוגיה". 

 

"אני לא יודע להגיד אם היא תתגייס גם הפעם. זו שאלה קשה - האם ארגון כשלנו צריך שיהיו מעורבים בו אנשים עם רקע פוליטי. אבל, כפי שאירחנו את שרת החינוך ושר הרווחה, נשמח לארח גם אותה", אמר פינטו.

 

"עליזה תחסר ברמות שאי אפשר לתאר" 

ד"ר ליאורה פלד, מנכ"ל עמותת תללי"ם, המספקת תמיכה לימודית לילדים חולים המרותקים למיטותיהם, עבדה בצמוד לעליזה אולמרט, רעייתו של ראש הממשלה היוצא, במסגרת פעילותה למען ילדי ישראל. היא מתקשה להפרד ממי שהייתה מעמודי התווך של הארגון: "עליזה תחסר לנו

ברמות שאי אפשר לתאר. היא הביאה לנו את היכולת להקים את בית הספר הוירטואלי שמאפשר לילדים חולים ללמוד מביתם בעברית ערבית ואנגלית. במובן זה, היא אפשרה לי להגשים חלום. הדלת שלה תמיד הייתה פתוחה לעצה טובה והייתה לי תמיד גישה ישירה אליה גם כאשת ראש הממשלה".

 

פלד מקווה כי המפעל לא יוזנח בתקופתה של נתניהו: "אני מקווה שילדי ישראל יהיו יקרים ללבה. גם היא אמא ושתיהן בעלות קווי כישורים דומים - עליזה עובדת סוציאלית בנשמתה וכישוריה והגברת נתניהו היא פסיכולוגית ילדים. אנסה להגיע גם אל הגברת נתניהו כי אני חושבת שאשת ראש הממשלה צריכה להתעניין בילדים החולים במדינה".

 

ענת דונוביץ, מנכ"ל עמותת "אור שלום", בה משמשת עליזה אולמרט כנשיאת כבוד של הוועד המנהל, מצפה לנתניהו, בין היתר על רקע המשבר הכלכלי. "אנחנו חרדים ומרגישים את המשבר הכלכלי כבר כעת. התרומות שהגיעו בעיקר מארה"ב מוקפאות ויש הרבה תחומים לטפל בהם ואין הזרמת כספים", אמרה. "אם אני זוכרת נכון את הכהונה הראשונה של נתניהו - ילדים בסיכון היו על סדר היום שלה. אנחנו מאוד נשמח אם תהיה מעורבת ותעזור לנו במיוחד בתקופה קשה זו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
נתניהו. "היא נהנתה"
צילום: מאיר פרטוש
אולמרט. הגשימה חלום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים