שתף קטע נבחר

שלום נכנס לתפקיד: "רכבת לאילת וקריית שמונה"

"בכל משרד אפשר להביא לשינוי", הבטיח השר החדש שהתרצה - ומונה כאחראי לפיתוח הנגב והגליל. כשנשאל מדוע התמהמה זמן כה ממושך עד שהסכים לתפקיד, השיב: "הוא לא הוצע לי". היין בטקס דווקא הובא מצ'ילה

מטרת המשרד היא אמנם פיתוח הנגב והגליל, אבל עם כניסתו של השר הממונה החדש, סילבן שלום, השיקו כוסות לחיים דווקא עם יין מצ'ילה. "אפשר להפוך כל משרד למשרד עם פעילות אמיתית וברוכה, ולהביא לשינוי. אני מתכוון להיכנס לנושא הזה - ולהשקיע בו לאורך זמן", אמר בצהריים (ד') השר שלום בטקס שנערך המשרד לציון כניסתו לתפקיד. לשאלת ynet מדוע התמהמה זמן כה רב במהלך המגעים עם נתניהו עד שלקח על עצמו את התפקיד, השיב: "הוא לא הוצע לי".

 

ממשלה חדשה - סיקור מלא ב-ynet:

 

שלום הדגיש בדבריו את החיבור המיוחד שלו למשרד, בשל מוצאו מבאר שבע: "אני כבן הנגב, אמא שלי עדיין גרה בבאר שבע, אני מרגיש שייך לנגב בצורה מוחלטת ומזדהה - אבל אני גם אוהב את הגליל".

 

אשר לפעילותו המתוכננת במשרד, אמר השר הנכנס: "אין שום סיבה שלא תהיה רכבת לאילת ולקריית שמונה, ואין סיבה שלא נראה את הנגב והגליל מפותחים. אני מאמין שיחד עם ראש הממשלה הנבחר נדע להוביל יחד כדי לעשות טוב יותר את הפעולה הממשלתית למען הנגב והגליל. אני מאמין שנצעיד את הנגב והגליל לעתיד טוב יותר". אך לשם כך, לדבריו, "ממשלת ישראל צריכה להשקיע משאבים הרבה יותר גדולים בנגב ובגליל".

 

גם השר היוצא, יעקב אדרי (קדימה), התייחס לתפקיד הזוטר יחסית שקיבל השר שלום, שבממשלות קודמות כיהן בתפקידים רמי דרג כמו שר האוצר ושר החוץ: "זה אולי משרד שנשכח, אבל הוא משרד גמיש. אני שמח שאני מעביר אותו לידיים טובות. סילבן, שצמח מלמטה, יוכל לעשות את העבודה והוא ראוי לכל תפקיד. הוא הוכיח עצמו לכל אורך הדרך, אך אני שמח שהוא לקח בין יתר הדברים את המשרד הזה". עוד הוסיף אדרי: "הרבה משרדים הוא עבר, ואין לי ספק שהנגב והגליל יקרים לליבו". אדרי ביקש לאחל למחליפו הצלחה בהמשך דרכו.

 

סמי בר-לב, מאנשי המשרד הממונה על פיתוח הגליל, ביקש גם הוא לנחם את השר שלום ואמר: "אין תפקידים קטנים, יש אנשים קטנים. זה שהיית בתפקידים בכירים כל כך, יאפשר לך להביא לביטוי את היכולות שלך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים