שתף קטע נבחר

הפצוע בפיגוע: בנו של אסיר מחתרת בת עין

יאיר גמליאל בן ה-7 נפצע בפיגוע והוא סובל משבר בגולגולתו. שירות בתי הסוהר החליט לאפשר לאביו לבקר אותו - תחת אבטחה. האב, שהיה חבר במחתרת בת עין, שפוט ל-15 שנות מאסר

שלמה נתיב בן 13 מבת עין שילם בחייו בפיגוע הגרזן שבוצע בצהריים (יום ה') בבת עין. יאיר גמליאל בן ה-7, שנפצע באורח בינוני, הוא בנו של אסיר מחתרת בת עין, עופר גמליאל. הוא אושפז בבית החולים הדסה עין כרם וסובל משבר בגולגולתו. אמו הגיעה לבית החולים.

 

בשירות בתי הסוהר החליטו לאפשר לעופר גמליאל לצאת ולבקר את בנו, אולם רק תחת אבטחה. ארגון חוננו, המספק סיוע משפטי לפעילי ימין, טוען כי השב"ס מסרב לאפשר לגמליאל לבקר את בנו ללא ליווי הסוהרים, וטוען כי מדובר בהתנכלות. בשב"ס טוענים כי גמליאל הסכים לצאת לבית החולים לאחר שהובטח לו כי ישוחרר מאזיקיו במהלך השהות לצד בנו, אך ברגע האחרון הוא חזר בו ודרש לצאת לחופשה מיוחדת.

 

שרה גמליאל, בת 17, אחותו של יאיר, סיפרה ל-ynet: "בהתחלה לא ידענו מה קרה. אחר כך הבנו שזה קרה ליד מזכירות היישוב. אחי שיחק שם ליד, יש שם רחבה מרוצפת. אמא איתו בבית החולים. היא התקשרה לספר שהוא מדבר והוא בסדר. אנחנו עכשיו בבית, דואגים".

 

עופר גמליאל הורשע בספטמבר 2003 בעבירה של ניסיון רצח, לאחר שבחודש אפריל 2002 ניסה יחד עם שני חבריו לפוצץ עגלת תופת ליד בית החולים "מקאסד" ובית ספר לבנות א-טור במזרח ירושלים. הפיגוע נמנע לאחר שהמטען נוטרל על ידי חבלנים - בעקבות חשד של שוטרים שעברו באקראי במקום. הוא נידון ל-15 שנות מאסר בפועל. עופר גמליאל אמר לאחר הקראת גזר הדין "ביום הקמת המדינה סחרו בילדי תימן. היום סוחרים בנו".

 

תושבי היישוב סיפרו ל-ynet כי משפחת גמליאל מתגוררת כבר שנים רבות בבת עין. לדבירהם, האב לא יצא לחופשה מהכלא אף פעם, אבל המשפחה מבקרת אותו. למעשה, הבן יאיר, לא זכה לראות את אביו מחוץ לבית הסוהר.

 

בסביבות 12:10 דווח לכוחות הביטחון על הפיגוע. עד מהרה התבררו הפרטים הקשים. מחבל חמוש בגרזן השתולל ביישוב, רצח את שלמה נתיב ופצע את יאיר גמליאל. כוחות הצלה רבים הוזעקו למקום. צה"ל פתח בסריקות נרחבות באזור, וביקש מהתושבים להישאר בבתים. במקביל, נפתח מצוד אחר המחבל והוקמו מחסומים. גורמים פלסטינים מסרו כי כוחות צה"ל כיתרו בית בכפר חרבת צפא הסמוך למקום.

 

בהכנת הידיעה השתתף רענן בן צור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
עופר גמליאל. נידון ל-15 שנות מאסר
צילום: אלכס קולומויסקי
הבית שבו התמוטט ומת הנער
צילום: עוזר זילברשלג, דוברות זק"א
מקום הפיגוע בבת עין
צילום: גיל יוחנן
כוחות רבים הוזעקו למקום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים