שתף קטע נבחר

בכירי ענף הנדל"ן: מחירי הדירות צפויים לרדת

מסקר שנערך בקרב 50 מנכ"לים וסמנכ"לים של חברות נדל"ן מובילות במשק, עולה כי 14% סבורים שהמחירים יירדו ביותר מ-20%. רובם סבורים שמחירי הדירות ישובו לעלות ב-2010

43% מבכירי ענף הנדל"ן סבורים כי מחירי הדירות במרכז הארץ ירדו בין 10% ל-20% במהלך שנת 2009, כך עולה מנתוני סקר שערכה פירמת ראיית החשבון והייעוץ Deloitte בריטמן אלמגור זהר בקרב בכירי ענף הנדל"ן בארץ.

 

עוד עולה מנתוני הסקר, שנערך בקרב כ-50 מנכ"לים וסמנכ"לים של חברות נדל"ן מובילות במשק, כי 21% סבורים שהמחירים ירדו עד 10% ורק 14% חושבים כי המחירים עתידים לצנוח ביותר מ-20%. לעומת זאת, רוב גדול של הנשאלים במסגרת הסקר (74%) סבור כי מחירי הדירות ישובו לעלות ב-2010.

 

הסקר מתייחס גם למחירי השכירות בעיר תל אביב. רק לפני 6 חודשים העריכו בכירי הנדל"ן כי מחירי השכירות למגורים בתל אביב יעלו אך כעת מתברר כי 64% סבורים שבמהלך השנה הקרובה שכר הדירה למגורים בתל אביב ירד ברמה של עד 15%. 8% סבורים כי ירד בלמעלה מ-15%, 14% סבורים כי מחירי השכירות יעלו, ו- 14% מהנשאלים סבורים כי לא יחול כל שינוי במחירי השכירות בעיר.

 

רו"ח אמיתי ובר, ראש מגזר הנדל"ן ב-Deloitte בריטמן אלמגור זהר, מציין כי "כבר היום אנו רואים כי חברות נדל"ן סופגות הפסדים כבדים, וניתן להעריך כי על מנת שהן תוכלנה להמשיך ולשרוד הן תאלצנה להוריד את המחירים בשוק הנדל"ן הישראלי".

 

"הצורך בהורדת מחירי הדירות נובע, בין היתר, מהקשחת תנאי קבלת האשראי והקטנת גובה המימון לרוכשי משכנתה. מגמה נוספת שמובילה להורדת מחירי הנדל"ן היא האבטלה הגואה ותחושת אי הוודאות שאופפת את המשק הישראלי ואת הרוכשים הפוטנציאלים, אשר לא ימהרו לרכוש דירות במחירים גבוהים בימים אלה".

 

לגבי מחירי השכירות בתל אביב מציין ובר כי "העליות בשכר דירה למגורים בת"א נבלמו, ירידות קלות מתחילות לאפיין גם את העיר הגדולה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תל אביב. הבכירים צופים ירידה בגובה השכירות
צילום: עידו אפרתי
מומלצים