שתף קטע נבחר

שיר השירים אשר לשלמה

את הבצורת המוזיקלית של העומר צפוי לשבור אלבום הסולו השני של שלמה כ"ץ. קבלו השמעת בכורה של הסינגל הראשון

באלבומו החדש של שלמה כ"ץ מתמזגות שתי אהבות גדולות: זו שהוא רוחש ל"אביו הרוחני", ר' שלמה קרליבך, וזו שהוא הפך לרשמית לפני כארבעה חודשים, הנתונה לאשתו. כל הטקסטים באלבום לקוחים מן המקורות, אבל התעמקות בהם יכולה לגלות רבדים רבים.

 

למעשה, האלבום של כ"ץ מוכן כבר כמה חודשים, אולם הוא הפך אותו למעין מתנה זוגית - כשעד היום הוא לא הופץ, ובני הזוג כ"ץ האזינו לו לבדם. הדיסק - שהוא החמישי של כ"ץ, אך השני בלבד כאלבום סולו - צפוי לצאת בל"ג בעומר. ynet מזמין אתכם להאזין לסינגל הראשון בהשמעת בכורה:

 

"רוב השירים באלבום מדברים על אמונה בסיסית, שיש השגחה", הוא אומר בשיחה עם ynet. "אלא שהרגשתי שאני לא יכול להקליט את השירים האלה, עד שלא ממש הרגשתי זאת עד לשד עצמותיי. כשפגשתי את אשתי, פתאום הדברים קיבלו משמעויות נוספות. כששרתי 'ואף על פי שהתמהמה', בעצם

דיברתי אל עצמי. זהו רובד של משמעות שמתיימר ללמוד מה זה לאהוב ולהיפתח לקדוש-ברוך-הוא, ומשם לקלוט שזה גם מדבר עליך עצמך".

 

כל הלחנים באלבום הם מקוריים, מלבד שיר אחד של הרב קרליבך, אותו הלחין לפני 45 שנה ועדיין לא יצא לאור. שיר זה מצטרף לשורה ארוכה של שירים ישנים של קרליבך שזוכים כעת לתחייה על ידי כ"ץ וכמה אנשים נוספים, העוסקים בגילוי וחקירת יצירותיו של הרבי המרקד.

 

לדברי כ"ץ, בידיו אלפי שעות מוקלטות של הרב קרליבך - ובאופן שיטתי והוא וחבריו עוברים על ההקלטות וזוכים לא רק לשמוע חידושי נגינה, אלא גם חידושים תורה. "בלעדי הרב קרליבך, לא הייתי חולם לבטא את עצמי דרך המוזיקה", אומר כ"ץ, "אני שואב ממנו כוח ועידוד". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כ"ץ (משמאל). האלבום הקודם
צילום: אפרת רזאל
מומלצים