שתף קטע נבחר

שר האוצר: "4 ימים בתפקיד נראים כ-4 חודשים"

שר האוצר החדש, יובל שטייניץ, שיבח את קודמו בתפקיד, רוני בר-און, ואת עובדי המשרד. לדבריו "קיבלתי משרד מצוין שמותקף בגלל עודף מסירות ומקצועיות"

שר האוצר החדש, יובל שטייניץ, חלק לעובדי משרדו מחמאות על כך שבפרוץ המשבר הם לא נכנסו לפאניקה והתנהלו ביציבות למרות התקופה הקשה של ערב בחירות. לדבריו, "לא ראיתי הרבה פוליטיקה בהתנהלות האוצר בשנה וחצי האחרונות – תחת השר בר-און – ואני צריך להודות לו על היציבות ושיקול הדעת שהפגין הוא ובכירי משרדו בתקופה זו".

 

בטקס חילופי השרים באוצר, אמר שטייניץ ש"קיבלתי משרד מצוין שמותקף בגלל עודף מסירות ומקצועיות שמקלים על כניסתי לתפקיד", והוסיף ש"4 ימי העבודה בהם הוא נמצא בתפקיד - נראים לו כמו 4 חודשים".

 

שר האוצר שידר אופטימיות רבה: "במשבר הכלכלי יש גם יתרונות המאפשרים למשק להיחלץ ממנו. נבצע תוכנית כלכלית שתבלום בשלב מסוים את ההאטה ונכין רפורמות שיביאו לצמיחה. מעבר לעננים הקודרים שמתאספים מעלינו יש אופק בהיר וכדאי שנסתכל יותר לעברו".

 

טקס חילופי השרים, נערך באיחור עקב הימצאותו של שר האוצר הקודם, רוני בר-און, בחו"ל בשבוע שעבר. שטייניץ ביקש מבכירי האוצר לנצל את חופשת הפסח הקצרה למנוחה כיוון שהחודשים הבאים צפויים להיות העמוסים ביותר שידעו ושיחייבו מהם מאמץ מרוכז.

  

שר האוצר לשעבר בר-און אמר לשטייניץ ש"אני מסיר את הכובע בפניך, על מהירות כניסתך לתפקיד כפי שכבר שמעתי מאנשי המשרד. אתה לומד מהר ושוחה מהר אבל תזכור שאתה תמיד תשחה נגד הזרם. בר-און ייעץ לו לשמוע לכל נותני העצות שמחוץ למשרד – אבל להקשיב רק לאנשי המקצוע שעובדים עמו. לדבריו, "עצותיהם באות רק ממקור אחד –של טובת המדינה. אני שומע מהם שמהר מאוד הם הבינו מה אתה רוצה ואף תומכים בכך".

 

המנכ"ל ירום אריאב אמר על שטייניץ ש"עצם העובדה שהשר  מגיע לאוצר מתחום מקצועי שונה (פילוסופיה) מהווה יתרון אשר יביא לתפקיד השקפה חדשה ומרעננת לבעיות הכלכלה והחברה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בר-און ושטייניץ בטקס
צילום: דודי ועקנין
מומלצים