שתף קטע נבחר

מנכ"ל תנובה החדש - אריק שור

שור, כיום מנכ"ל חוגלה קימברלי, התמודד על התפקיד מול עופר בלוך, לשעבר מנכ"ל חטיבת החלב בחברה והיום מנכ"ל נטפים

אריק שור הוא המנכ"ל החדש של תנובה - קונצרן המזון הגדול בישראל, שהיקף מכירותיו כ-7 מיליארד שקל לשנה. שור יחליף את המנכ"ל הפורש, ליעד כהן.

 

 

שור גבר על המועמד השני, עופר בלוך, לשעבר מנכ"ל חטיבת החלב בתנובה והיום מנכ"ל נטפים. המאבק בין השניים היה צמוד, אך לבסוף הכריעה זהבית כהן-יוסף, יו"ר תנובה ומנכ"לית קרן ההשקעות אייפקס - בעלת השליטה בתנובה - לטובת שור.

 

שור נחשב מנהל מוערך ביותר. הוא משמש כיום כמנכ"ל חוגלה קימברלי, חברת מוצרי הצריכה (נון-פוד) של מפעלי נייר חדרה, שהיא שותפות בין קונצרן קימברלי ומפעלי נייר חדרה מקבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר. חוגלה קימברלי תחת הנהלתו של שור היא מובילה בישראל בתחומי נייר הטואלט, חיתולי נייר חד פעמיים וקטגוריות רבות אחרות.

 

כהן, שמונה לתפקיד ב-2007 בעקבות מכירת תנובה לאייפקס, הודיע בתחילת מרס במפתיע על פרישה מתפקידו. לפי הערכות, כהן החליט לפרוש על רקע חילוקי דעות עם הבעלים החדשים. כהן נחשב לסיפור הצלחה בתנובה, ומייחסים לו את ההצלחה בהגדלת המכירות ונתחי השוק של החברה, בעיקר בקטגוריות היוגורט, ולמרות התחרות העזה מול שטראוס. כהן יסיים את תפקידו בחברה בסוף הרבעון האחרון של השנה.

 

יומיים לאחר הודעת הפרישה של כהן דווח כי זהבית  כהן-יוסף הציעה לבלוך לחזור לתנובה ולהחליף אותו בתפקיד, והשניים נפגשו ודנו בהצעה. בלוך הצטרף לתנובה ב-1987, ועזב את החברה ב-2003 כמנכ"ל תשלובת החלב. מי שהחליפו בתפקיד היה כהן, המנכ"ל הפורש.

 

בתקופה האחרונה הודיעו על פרישתם גם אושיק פלר, סמנכ"לית משאבי אנוש של הקבוצה, ואלי סנדרוביץ', סמנכ"ל הכספים של תנובה.

 

מאות הקיבוצים והמושבים שהחזיקו בתנובה מכרו בתחילת 2007 את השותפות לאייפקס (56%) ולמבטח שמיר (20.7%) תמורת כמיליארד שקל. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אריק שור, מנכ"ל תנובה החדש
מומלצים