שתף קטע נבחר

45 שנות מאסר ל"פדופיל החמקן" שאנס 5 ילדות

גבריאל תורג'מן חטף ילדות קטנות בחמישה מקרים שונים, לקח אותן למקום שומם ושם אנס אותן. בית המשפט גזר עליו עונש כבד במיוחד: "הוא הותיר אחריו חמש משפחות הרוסות". תורג'מן אמור להשתחרר מהכלא בגיל 96

לא פחות מ-45 שנות מאסר בפועל נגזרו היום (ב') בבית המשפט המחוזי בבאר שבע על גבריאל תורג'מן, בן 51 מאשדוד, שחטף חמש ילדות בנות חמש עד תשע ואנס אותן. הוא הורשע בין היתר באונס, מעשי סדום, חטיפה לשם ביצוע עבירות מין, מעשים מגונים, הדחה בחקירה. עונש שכזה נגד עבריין מין לא זכור במערכת המשפט הישראלית. האנס הסדרתי, בני סלע, נידון בשעתו ל-35 שנות מאסר.

 

תורג'מן, שזכה לכינוי המפוקפק "הפדופיל החמקן", הורשע בחטיפה ובעבירות מין קשות שהתרחשו בין 2002 ל-2004. הוא חטף בכוח חמש ילדות קטנות בחמישה מקרים שונים. הילדות, הצעירה בהן כבת 5 וחצי והאחרות כבנות 9 וחצי, נחטפו ליד ביתן. לאחר מכן הסיע אותן תורג'מן, תחת איומים, למקום שומם. שם, תוך שימוש בכוח ובאיומים, ביצע בהן מעשי סדום ומעשים מגונים. לאחר שבא על סיפוקו החזיר ארבע מהן אל סמוך לביתן.

 

בכתב האישום תוארה מסכת העינויים שעברו הילדות מידי תורג'מן: הוא נהג לחנוק ולהכות אותן, להפשיטן וגם לאיים עליהן. על אחת מהן איים באמצעות סכין. באחד המקרים, נותרה בשטח אחת הילדות, לאחר שברחה מתורג'מן, אולם בסופו של דבר חזרה בכוחות עצמה לביתה.

 

המשטרה הקימה צוות חקירה מיוחד בניסיון לאתר את הפוגע והפעילה כוחות רבים, שהתפרשו בכבישים ועצרו כל נהג שנסע במכונית שדמתה לתיאורי המכוניות שניתנו על ידי הילדות. פחות מחודש לאחר האירוע האחרון עוכב תורג'מן לחקירה ונלקחו ממנו דגימות דנ"א שהובילו למעצרו, אך לכל אורך המשפט הוא הכחיש את המיוחס לו.

 

"מקווים להחזיר האמון במערכת המשפט"

הרכב של שלושה שופטים, בראשות רויטל יפה-כץ, החליט לגזור על הפדופיל הסדרתי 15 שנות מאסר בגין כל אחד מהמקרים. בית המשפט קבע כי הוא ירצה את העונשים באופן חופף ומצטבר, כך שבסך הכל ירצה 45 שנות מאסר בפועל.

 

"הנאשם הותיר אחריו חמישה קורבנות, חמש משפחות הרוסות, חמש נפשות פצועות ומיוסרות", כתבה השופטת יפה-כץ בגזר הדין. "הכאב והסבל של הילדות הפכו גם למנת חלקם של ההורים. אסור לנו לשכוח שמעשי האונס האכזריים הציתו אימה ופניקה בקרב הציבור הרחב. למרות שהארץ רעשה וגעשה לנוכח מעשיו, הדבר לא הרתיע אותו מלשוב ולבצע מעשים נוספים".

 

השופטת הוסיפה כי המעשים יוצאי הדופן מצדיקים עונשים כבדים במיוחד. "אין כל הצדקה לכך שעבריין ייצא פטור בשל ריבוי המקרים, כאילו מדובר במעשה אחד".

 

נציגת פרקליטות הדרום, עו"ד אליזבט ברנר-אברהם, אמרה ל-ynet כי היא מברכת על העונש החמור. "בית המשפט קבע תקדים ונתן עונש ראוי ונכון לעבריין מין שביצע עבירות מזוויעות בקטינות", הדגישה. "העונש הזה יחזיר ולו במעט את הביטחון והכבוד למתלוננות ואולי גם יחזיר למתלוננות ולמתלוננים נוספים קצת אמון וביטחון במערכת המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הצית בהלה. תורג'מן
צילום: הרצל יוסף
מומלצים