שתף קטע נבחר

פדרמן נעצר עם גדי בהר הבית: "קורבן פסח"

פעיל הימין הקיצוני וילדיו נלקחו לתחנת המשטרה בירושלים. "זה גדי מובחר, בושה שמונעים מיהודים קיום מצווה", אמר

פרובוקציה מיוחדת לערב החג: פעיל הימין הקיצוני נועם פדרמן עוכב בצהריים (יום ד') לחקירה יחד עם ילדיו כשבא להר הבית - כשאיתו גם בעל חיים שלא נועד לשעשוע.

 

פדרמן הגיע לשערי הר הבית עם גדי, אותו ביקש להקריב קורבן לפסח. את השוטרים זה לא כל כך שימח, והם העלו אותו לניידת. בתום החקירה בתחנת המשטרה הסמוכה, הוא שוחרר עם הילדים - בני 12, 10 ו-7, איתם בא למקום הקדוש. המשטרה אסרה עליו להתקרב לעיר העתיקה במשך שבוע.

 

"זו בושה למשטרה שמונעת מיהודים לקיים מצוות הקרבת קורבן פסח", אמר פדרמן ל-ynet. "הגיעו בלשים וטענו שאני מפר צו שופט. שאלתי איזה צו והם אמרו - תראה אותו בתחנה. שם התברר שאין צו, אבל עוכבתי לחקירה בגלל התנהגות שעלולה להפר את שלום הציבור".

 

פדרמן הוסיף, לפני ששוחרר, כי גם הגדי שלו עצור - וכי ידרוש לקבל אותו בחזרה: "הבאתי את הגדי מהחווה שלי, בחרתי את הגדי הכי מובחר שיש, מזן אלפיני". בסופו של דבר גם בעל החיים שוחרר - ויחד עם משפחת פדרמן לווה בשוטרים למכונית.

 

פדרמן מכיר היטב את עמדת המעוכב לחקירה - וכבר השתתף באינספור מחאות שעלו לו במעצרים. לאחרונה הוצא נגדו צו הרחקה מביתו של מפקד כאוגדת יהודה ושומרון, תת-אלוף נועם תיבון, לאחר שהטריד אותו ובין היתר איים עליו במילים: "מה אתה משאיר את אשתך לבד בבית?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים