שתף קטע נבחר

המשטרה נלחמת בצעדה לגוש קטיף: 13 נעצרו

פעילי ימין מתכננים לצעוד בצהריים משדרות לגוש קטיף במחאה על "הפקרת הדרום", אך המשטרה פועלת למנוע את האירוע וערכה מעצרי מנע. מארגני העצרת: זה מזכיר משטרים אפלים

המשטרה נערכת למניעת הצעדה הכתומה. 13 בני אדם משדרות, משבות רחל ומקרית ארבע נעצרו הלילה והבוקר (יום א') על-ידי המשטרה, בניסיון למנוע צעדה משדרות לעבר גוש קטיף. במשטרה נחושים למנוע את האירוע וטוענים כי מדובר במעצרי מנע, לאחר שהעצורים הצהירו על כוונתם לבצע עבירה. כוחות רבים כבר הגיעו הבוקר לשדרות, שם הוקם אוהל גדול בכניסה לעיר.

 

העצרת, במחאה על "הפקרת הדרום", מתוכננת להתקיים בצהריים, בהשתתפות חברי הכנסת מהאיחוד הלאומי יעקב כץ (כצל'ה) ומיכאל בן ארי, הרב דב ליאור ודניאלה וייס. על פי המארגנים, לאחר הצעדה הם מתכוונים "להקים מאחזים בסמוך לגדר המערכת מתוך כוונה להקים מחדש את היישוב היהודי בחבל עזה". לטענת פעילי הימין, במהלך השבוע האחרון ניסו גורמים במשטרה לשכנע את הרב ליאור לא לקיים את הצעדה.

 

גורמים במשטרה הדגישו כי בכוונתם למנוע מהמארגנים לשבש את החג. במשטרה מזכירים כי בעבר ניסו המארגנים לפרוץ גדרות והגיעו למקומות שהגישה אליהם נאסרה מסיבות ביטחוניות. בשנה שעברה הצליחו קבוצות של אנשי ימין להעפיל אל הגבעות הסמוכות לנתיב העשרה, במטרה להגיע לרצועת עזה ולחזור לחורבות אלי סיני וניסנית. הקבוצות הצליחו להגיע כמעט עד לגדר המערכת. במשטרה מנסים לגבש החלטה האם לאפשר לקיים עצרת בשדרות.

 

בעקבות מעצרי המנע, אמר אחד ממארגני ההפגנה, פעיל הימין איתמר בן-גביר, כי "אני לא זוכר מקרים שבהם נעצרו אנשי שמאל לפני הפגנות, כמו בבילעין או במקומות אחרים כמעצר מנע. כאשר זה מגיע אל האנשים שלנו, המשטרה נוקטת בצעדים שמזכירים משטרים אפלים". בן גביר משמש כעוזרו הפרלמנטרי של ח"כ בן ארי.

 

לדברי ראש העיר שדרות, דוד בוסקילה, הוא קיבל מידע כי מארגני הצעדה לא קיבלו אישור מהמשטרה.

"כל הפרה של הסדר הציבורי אינה תקינה. שוחחתי עם מפקד משטרת שדרות והוא אמר לי - שהם שאלו את המארגנים מדוע אתם לא מגישים בקשה מסודרת לרישיון ופעילי הימין אמרו שהם לא רוצים רישיון. הדבר מהווה לדעתי חוסר התחשבות בתושבי העיר ובאזור שרוצים שקט ושלווה בימים הללו. מן הראוי היה שהמארגנים היו מתייעצים גם איתנו, עיריית שדרות, בטרם נקטו ביוזמה כזו או אחרת שעלולה להפר את השקט בעיר".

 

בתגובה לדברים, אמר בן-גביר, כי הוא והמארגנים אינם מתכוונים לבקש רישיון. "אני לא חושב שצריך רישיון כדי לטייל בארץ ישראל. אנו לא אנשי מועצת יש"ע, שמבקשים רישיון בכדי לכלוא אותנו בגדרות כמו בכפר מימון, לכן לא ביקשנו רישיון". במקביל, פנה ח"כ מיכאל בן-ארי (האיחוד הלאומי) בדרישה דחופה למפקד המחוז הדרומי, על-מנת שישחרר באופן מיידי את כל העצורים. לדבריו, אם הם לא ישוחררו הוא יעתור לבית המשפט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחאה כתומה
צילום: צפריר אביוב
מומלצים