שתף קטע נבחר

סופית: המאגר דלית מכיל 15 מיליארד מ"ק גז

על-פי הנתונים שפירסמה נובל אנרגי, מפעילת הקידוח, קצב ההפקה הצפוי במאגר הוא מעל 200 מיליון רגל מעוקב ביממה. כמויות הגז, קצב הפקתו ואיכותו מקנים לקידוח שווי מוערך של כ-2.5 מיליארד דולר

מפעילת קידוח הגז הטבעי דלית 1, נובל אנרג'י סיימה היום (ד') לעבד את הנתונים שהתקבלו במבחני ההפקה שבוצעו בשבועיים האחרונים במאגר הגז שמול חופי חדרה, ומהם עולה כי בדלית כמות של 15 מיליארד מ"ק גז טבעי.

 

 

על פי הנתונים שפירסמה נובל אנרג'י, שהיא גם השותפה הבכירה בדלית, במבנה הגז שנמצא בעומק של 3,600 מטר כ-60 ק"מ מערבית לחופי חדרה לכודים כאמור כ-15 מיליארד מ"ק (BCM) וקצב ההפקה הצפוי הוא מעל 200 מיליון רגל מעוקב ביממה.

 

לשם השוואה, באחותה הגדולה של דלית, תמר 1, השוכנת 90 ק"מ מערבית לחיפה והוכרזה כתגלית מסחרית כבר לפני כחודשיים, יש כמויות גז הגבוהות כמעט פי 10 מזו שבדלית.

 

עם זאת, הכמויות שבדלית, קצב הפקת הגז ואיכותו מקנות לו שווי - על פי הכנסות הצפויות ממכירתו - של כ-2.5 מיליארד דולר. מכך כמובן יש לקזז את עלויות הפיתוח הגבוהות של המאגר שעשויות להגיע למאות מיליוני דולרים. 

 

בקרוב: קידוח אימות נוסף בתמר

לפני שלושה חודשים דיווחו השותפות נובל אנרג'י (36%) ישראמקו (28.75), דלק קידוחים ואבנר חיפושי נפט (31.25%) ודור גז (4%) על תגלית גז מסחרית בקידוח תמר 1. החדשות הטובות המשיכו להגיע לאחר שהתברר כי הערכות המוקדמות על תגלית בהיקף של 88 מיליארד מ"ק גז טבעי גדולות בהרבה, ויש באתר כמויות מוכחות של 142 מיליארד מ"ק.

 

בתום הבדיקות שנערכו טענו השותפות כי בתום קידוח אימות נוסף שאמור להתחיל בזמן הקרוב, עשוי להתברר כי יש באתר כמויות שיגיעו עד ל-200 מיליארד מ"ק עם פוטנציאל הכנסות של כ-35 מיליארד דולר.

 

לאחר מכן עברה אסדת הקידוח ATWOOD HUNTER לכיוון קידוח דלית. לפני חמישה שבועות החלה שם את הקידוח ולאחר שלושה שבועות דיוחה על סימנים ראשונים של גז טבעי. בתחילה העריכו השותפות בקידוח כי קיימת הסתברות של 40% למציאת 20 מיליארד מ"ק גז טבעי בדלית. כיום יכולות לדווח השותפות ביטחון מלא כי במאגר יש כאמור 15 מיליארד מ"ק גז טבעי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים