שתף קטע נבחר

ליברמן לבכיר רוסי: עדיין מגבשים מדיניות חוץ

שר החוץ נועד עם סגן שר החוץ הרוסי לענייני המזרח התיכון ואמר כי כאשר תגובש עמדה ישראלית בנושא חוץ - היא תוצג לקהילה הבינלאומית. ליברמן ביקש לדעת אודות מדיניות אספקת הנשק הרוסית למדינות כמו איראן וסוריה

מדיניות החוץ של ישראל טרם נקבעה. כך עלה מפגישתם הבוקר (יום ו') של שר החוץ, אביגדור ליברמן, עם סגן שר החוץ הרוסי לענייני המזרח התיכון, אלכסנדר סלטנוב. זאת, בצל הצהרותיו הנחרצות של ליברמן באשר לאי-תקפותו של תהליך אנאפוליס. 

 

בסוגייה הפלסטינית הבטיח השר ליברמן כי כאשר תגובש עמדה ישראלית - היא תוצג במלואה לקהילה הבינלאומית.

על הפרק עומדת בימים אלה כוונת הרוסים לארח ועידה אזורית תחת חסותם במוסקבה. שני הצדדים הסכימו כי יש צורך בתיאום מלא ועבודת הכנה יסודית מבחינת הרכב המשתתפים בכינוס, סדר היום ומטרותיו.

 

סלטנוב וליברמן דנו גם בכמה סוגיות אזוריות ובהשפעתה השלילית של איראן כגורם מערער יציבות ותומך בארגוני טרור במזרח התיכון. בתחילת הפגישה ביקש שר החוץ לברר את מדיניות אספקת הנשק הרוסי למדינות באזור, אך לא דווח האם סלטנוב עדכן את ליברמן לגבי אספקת מערכות מתקדמות לאיראן ולסוריה, כגון מערכת טילי הקרקע-אוויר שאודותיה דובר לאחרונה.

 

השר ליברמן הסתייג בפגישה מהיוזמה הרוסית לכנס דיון מיוחד אודות המזרח

התיכון בדרג שרים במועצת הביטחון של האו"ם. זאת, עוד לפני גיבוש מדיניות הממשלה החדשה. "מניסיוננו דיונים מסוג זה נותנים רק במה לבקר את ישראל ולא יותר", אמר שר החוץ.

 

בפגישה דנו השניים גם בסוגיות בילטראליות הנוגעות להידוק היחסים הטובים בין המדינות. לטענת לשכת שר החוץ, שני הצדדים הביעו שביעות רצון משיתוף הפעולה והיחסים בין שתי המדינות. עם זאת, שני האישים ביקשו להרחיב את שיתוף הפעולה בתחום הכלכלי, בעיקר בנושאי היי-טק וטכנולוגיה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן וסלטנוב. המדיניות בדיונים
צילום: פלאש 90
מומלצים