שתף קטע נבחר

הרב אלישיב: סכנה רוחנית ב"בין הזמנים"

הנוער החרדי יצא לחופשת "בין הזמנים" ומנהיגי הציבור נזעקים לפרסם אזהרה נגד ה"סכנות הרוחניות": "מכשירים טמאים ועוד דברים שאין להעלותם על הדעת". ואיך יוצאים לטיול? "רק כשיש הכרח ובפיקוח הראוי"

חג הפסח מאחורינו אבל חופשת "בין הזמנים" רק מתחילה, והרבנים מודאגים: מנהיגי הציבור החרדי-ליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב והרב אהרן לייב שטיינמן, מזהירים את תלמידי הישיבות מפני טיולים שיש בהם "סכנות רוחניות" כמו אינטרנט, טלוויזיה ובעיות בתחום הצניעות, וקוראים להורים שלא לאפשר לבניהם לצאת אליהם לבדם. 

 

 

השבוע האחרון של חודש ניסן החל היום, וימים אלה, האחרונים של חופשת הפסח בישיבות, מנוצלים בדרך כלל על ידי הנוער החרדי לטיול ולבילוי לפני החזרה ללימודים. בהודעה שפורסמה מטעם הרבנים בעיתונות החרדית ובכרוזים שנתלו בערי הנופש, מתבקשים בחורי הישיבות שלא להכניס עצמם לניסיונות העלולים להכשיל אותם בצפייה בטלוויזיה, גלישה באינטרנט ובעיות בתחום הצניעות.


מודעת הצניעות הבוקר ברחובות טבריה

  

תחת הכותרת "ועמלנו – אלו הבנים" (על פי ההגדה של פסח), כתבו הרבנים אלישיב ושטיינמן: "בעניין הפרצה הנוראה ששמענו, שבחורים ממשפחות טובות שוכרים חדרים באכסניות ובמלונות באזור טבריה והצפון ויש בהישג יד מכשירים טמאים ועוד דברים שאין להעלותם על הדעת, והגיעו למכשלות נוראות, ה' יצילנו, שבחורים שכרו חדר על מנת לנוח ולא עמדו בניסיון והתדרדרו עד מאוד". 

 

"על ההורים להיות מודעים לסכנות ולראות את הנולד ולעמוד על המשמר ולא לתת לבניהם לצאת לטיולים, אלא - אם יש הכרח, יצאו בטיולים מאורגנים בפיקוח הראוי המונע סכנות רוחניות וגשמיות". 

 

מודעות בעניין נתלו, כאמור, גם במקומות הבילוי עצמם, ורבים מהם בעיר טבריה ובאזור הצפון. המטרה היא, ככל הנראה, לעורר גם את תשומת ליבם של התושבים החרדים באזור להתנהגות תלמידי הישיבות הנופשים שם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מטיילים חרדים. "בין הזמנים"
צילום: אביהו שפירא
יחידות החילוץ בדרך לעוד קריאה
צילום: אביהו שפירא
מומלצים